بنام خدا

آیرنکس چیست؟

وبسایت آیرنکس از تیر ماه 1396 شروع به کار کرد. در ابتدا هدف اصلی مان ارائه آموزش ها و پروژه های الکترونیک در حوزه اتمل استودیو و به طور کلی AVR بود. پس از مدتی تصمیم گرفتیم در زمینه آردوینو نیز فعالیت کنیم. تا اوایل سال 1399، به طور کلی در آیرنکس در زمینه آردوینو فعالیت میکردیم و سپس تصمیم گرفتیم به طور جدی در زمینه های رزبری پای، اینترنت اشیا، PIC، ESP، MSP430، پایتون، پردازش تصویر، آموزش های پایه الکترونیک و … فعالیت کنیم. میتوان گفت آیرنکس از اوایل سال 1399 به طور جدی آپدیت میشد و حدودا در شهریور 1399، آیرنکس بیش از 4 برابر شهریور 1398 مطلب داشت. همچنین تا شهریور 1399، سایت آیرنکس توانسته است 34,000+ کاربر جذب کند.

فعالیت های قبلی

در ابتدای فعالیت اینترنتی مان در سال 1393 و در وبلاگی پروژه های AVR با اتمل استودیو را قرار میدادیم. سپس در سال 1394 تصمیم به گسترده تر کردن فعالیتمان گرفتیم و وبسایت AVR استودیو را راه اندازی کردیم. AVR استودیو در مدت کمی توانست محبوبیت کثیری بدست آورد و به عنوان مرجعی برای AVR و بخصوص پروژه ها با نرم افزار Atmel Studio تبدیل شد. متاسفانه وبسایت AVR استودیو در حدود یک سال پس از شروع به کار بدلیل مشکلات شخصی بسته شد.

چشم انداز

ما در آیرنکس تلاش میکنیم تا مرجعی را برای پروژه ها و آموزش های الکترونیک در انواع زمینه ها بسازیم. هدف اصلی مان کمک به دانشجو ها، علاقمندان و متخصصین در زمینه الکترونیک است تا بتوانند اکثر نیاز های خود را در سایت های ایرانی برطرف کنند. تا به امروز (بامداد 17 شهریور 1399) که در حال نگارش این متن هستیم، در سایت آیرنکس بیش از 570+ مطلب قرار داده شده است که در آن حدود 350 پروژه الکترونیک و +160 آموزش الکترونیک وجود دارد. تلاش ما تبدیل شدن به مرکزی برای رفع نیاز علاقمندان حوزه الکترونیک است.

برای رسیدن به این هدف شما میتوانید به ما کمک کنید. این کمک میتواند با ارسال نظر برای مطالب سایت، دنبال کردن سایت در شبکه های اجتماعی، منتشر کردن مطالب سایت آیرنکس با ذکر منبع و لینک در شبکه های اجتماعی و وبلاگ / وبسایت شخصیتان باشد. و همچنین در صورتی که توانایی در زمینه تولید محتوا در زمینه الکترونیک دارید، میتوانید نویسنده آیرنکس باشید !

لوگو ها

آیرنکس در ابتدای فعالیت (سال 1396) با لوگو تایپ انگلیسی irenx فعالیت میکرد. تصویر لوگوی قدیمی آیرنکس را در زیر مشاهده میکنید :

لوگوی قدیمی آیرنکس

سپس در خرداد سال 1399 از لوگوی جدید وبسایت آیرنکس رونمایی شد که لوگو تایپی فارسی است و تصویر آن را در زیر مشاهده میکنید.

لوگوی قدیمی آیرنکس

برای یادگار، متن درباره ما که در سال 1396 در ابتدای راه اندازی سایت نوشتم را پاک نکردم، میتوانید با کلیک روی نوار زیر آن را بخوانید.

متن درباره ما قدیمی

اولین پست سایت ! یکم از آیرنکس براتون بگم ! ما قراره تو این سایت انواع پروژه ها و آموزش ها و نرم افزار هارو براتون بزاریم ! همچنین میتونید هر چیزی رو از ما درخواست کنید تا براتون بزاریم توی سایت !

آیرنکس

در سال 93 وبلاگ ای وی آر استودیو رو ساختم و در سال 94 سایت ای وی آر استودیو رو طراحی کردم ، منتهی بدلیل یه سری مشکلات مجبور شدم سایت ای وی آر استودیو رو پاک کنم ، و حالا با irenx در خدمت شمام !
هدفمون هم مثل همیشه افزایش سطح علمی جوونای کشورمونه !
مرسی که کمکون میکنید !
تو سایت عضو بشید !
آیرنکس | irenx
آیرنکس | irenx

شروع به کار وبسایت ! irenx.ir
پروژه و آموزش های الکترونیک ! بسکام و کدویژن ! سی و بیسیک ! AVR و ARM ! محمد رحیمی ! ای وی آر استودیو ! اتمل !