دیتاشیتدیتاشیت سنسور هاکتابخانه ها

دانلود کتابخانه dht.h برای آردوینو + مشخصات سنسور دما و رطوبت DHT11

سلام. دانلود کتابخانه dht.h برای آردوینو + مشخصات سنسور دما و رطوبت DHT11 را آماده کردیم.

مشخصات سنسور دما و رطوبت DHT11

این سنسور قابلیت تشخیص دما در محدوده 0-50 درجه سانتی گراد را دارد. و دقت اندازه گیری دمای سنسور +-2 است. همچنین بخش رطوبت سنج این حسگر میتواند در محدوده 20 تا 90 درصد با دقت +-5% فعالیت کند.

سنسور دما و رطوبت DHT11

سنسور DHT11 هم به صورت ماژول و هم به صورت سنسور در دسترس است. در این پروژه ما از سنسور استفاده میکنیم. تنها تفاوت سنسور و ماژول در این است که ماژول دارای یک خازن و یک مقاومت متصل به پین خروجی است. بنابراین اگر از ماژول استفاده میکنید نیاز نیست که مقاومت و خازن را اضافه کنید.

همانطور که در تصویر بالا میبینید سنسور دما DHT11 دارای یک پوشش آبی رنگ و گاهی هم سفید است. در داخل این پوشش ، دو قسمت مهم داریم که باعث میشوند رطوبت و دما حس شوند. قسمت اول یک جفت الکترود است. مقاومت الکتریکی بین این دو الکترود توسط یک بستر نگهدارنده رطوبت تغییر میکند. همچنین توجه داشته باشید که رطوبت نسبی با رطوبت واقعی متفاوت است. رطوبت نسبی میزان آب موجود در هوا را نسبت به دمای هوا اندازه گیری می کند.

همچنین ببینید : پروژه اندازه گیری دما و رطوبت آردوینو – پروژه دماسنج و رطوبت سنج PIC

سنسور رطوبت و دما DHT11

قسمت دیگر یک سطح نصب شده NTC Thermistor است. اصطلاح NTC به معنای ضریب دمای منفی است. در صورت افزایش دما مقدار مقاومت کاهش خواهد یافت. خروجی این سنسور در کارخانه کالیبره شده است و از این رو به عنوان یک برنامه نویس نیازی به نگرانی در مورد کالیبراسیون سنسور نداریم.

دانلود کتابخانه dht.h برای آردوینو

دانلود کتابخانه برای Arudino : کلیک کنید !

همچنین ببینید : آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

اگر میخواهید آردوینو را به صورت اصولی و پروژه محور (ساخت ربات، ارتباط با اندروید، اینترنت اشیا، برنامه نویسی حرفه ای) یاد بگیرید، حتما دوره آموزش آردوینو را مشاهده کنید.

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید
محمد رحیمی

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. مالکیتی بر مطالب ارائه شده ندارم. اکثر فعالیت بنده در زمینه ترجمه است. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *