دیتاشیتکتابخانه آردوینو

دانلود کتابخانه آردوینو MechaQMC5883.h سنسور مغناطیس سنج QMC5883 + مشخصات

سلام. دانلود کتابخانه آردوینو MechaQMC5883.h سنسور مغناطیس سنج QMC5883 + مشخصات را آماده کرده ایم.

سنسور مغناطیس سنج QMC5883

سنسور مغناطیس سنج QMC5883

مغناطیس سنج قطعه ای است که میتواند قطب های مغناطیسی زمین را حس کند. همانطور که میدانید کره زمین مانند آنربای کروی بزرگی است که دارای قطب شمال و جنوب است. به همین دلیل میدان مغناطیسی وجود دارد که این سنسور میتواند آن را حس کند و جهت را نشان دهد.

این آی سی دارای 3 مقاومت حساس در برابر مغناطیس است که در داخل آنها محور های x ، y و z چیده شده اند. بنابراین با اندازه گیری تغییر جریان در این مقاومت ها می توانیم تغییر در میدان مغناطیسی زمین را تشخیص دهیم. پس از تشخیص میدان مغناطیسی ، مقادیر می توانند از طریق پروتکل I2C به هر کنترلر تعبیه شده مانند Arduino  یا میکروکنترلر های دیگر ارسال شوند.

همچنین ببینید : آموزش پروژه راه اندازی قطب نما دیجیتال با آردوینو

از آنجا که سنسور با سنجش میدان مغناطیسی کار می کند ، در صورت قرار دادن فلز در نزدیکی ، مقادیر خروجی بسیار تحت تأثیر قرار می گیرند. از این رفتار برای استفاده از این سنسورها به عنوان آشکار ساز های فلز نیز می توان استفاده کرد. باید مراقب باشید که آهنربا در نزدیکی این سنسور قرار نگیرد زیرا میدان مغناطیسی قوی از یک آهنربا ممکن است مقادیر کاذب را بر روی سنسور اعمال کند.

دانلود کتابخانه آردوینو MechaQMC5883.h

دانلود کتابخانه برای Arudino : کلیک کنید !

همچنین ببینید : آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

اگر میخواهید آردوینو را به صورت اصولی و پروژه محور (برنامه نویسی حرفه ای، ارتباط آردوینو با اندروید، ساخت ربات با آردوینو) یاد بگیرید، روی دوره آموزش آردوینو کلیک کنید.
نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید
محمد رحیمی

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. مالکیتی بر مطالب ارائه شده ندارم. اکثر فعالیت بنده در زمینه ترجمه است. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *