نرم افزار

دانلود مولتی سیم نرم افزار Multisim + فیلم آموزش نصب

سلام. نرم افزار مولتی سیم ورژن 14.2 را آماده کرده ایم. لینک دانلود به صورت نیم بها قرار داده شده است.

دانلود نرم افزار مولتی سیم 

مولتی سیم یکی از معدود برنامه های طراحی مدار برای به کارگیری شبیه سازی بوده و به طور گسترده در آکادمی و صنعت برای آموزش طراحی مدارها و شماتیک الکترونیکی آن ها استفاده می شود. انواع شبیه سازی های صورت گرفته توسط مولتی سیم شامل شبیه سازی های تعاملی، گذرا، رفت و برگشتی AC، نقطه عملیاتی DC، رفت و برگشتی DC و رفت و برگشتی پارامتر هستند.

لینک دانلود به همراه فیلم آموزش در انتهای صفحه قرار داده شده است.

نرم افزار مولتی سیم چیست؟

مولتی سیم نرم افزار طراحی مدار و شبیه سازی SPICE  با استاندارد صنعتی برای حوزه الکترونیک قدرت، آنالوگ و دیجیتال در آموزش و تحقیقات است. نرم افزار مولتی سیم شبیه سازی SPICE با استاندارد صنعتی را در یک محیط ارتباطی شماتیک ادغام می کند تا فوراً رفتار مدار الکترونیکی را تجسم و تجزیه و تحلیل کند. رابط بصری آن به افراد کمک می کند تا تئوری طراحی مدار را تقویت کنند و نظریه آن را در طول برنامه درسی مهندسی بهبود بخشند. این برنامه با اضافه کردن شبیه سازی مدار قدرتمند و تجزیه و تحلیل به جریان طراحی، به محققان و طراحان کمک می کند تا تکرار نمونه های اولیه مدار چاپی (PCB) را کاهش داده و در هزینه های توسعه نیز صرفه جویی کنند. مولتی سیم یک محیط قدرتمند شماتیک و شبیه سازی است که مهندسین ، دانشجویان و اساتید می توانند از آن برای شبیه سازی مدارهای الکترونیکی و نمونه های اولیه مدار چاپی (PCB) استفاده کنند.

شمایی از برنامه مولتی سیم

تاریخچه Multisim

این برنامه در ابتدا با نام Electronic Workbench شناخته می شد و توسط شرکتی به نام Interactive Image Technologies ایجاد شده بود. در آن زمان عمدتاً به عنوان ابزاری آموزشی برای آموزش تکنیک های الکترونیکی و برنامه های مهندسی الکترونیک در دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت.  National Instrument  این نسخه قدیمی از آن را با ویژگی های توسعه یافته برای آموزش الکترونیک حفظ کرده است. در سال 1999 ، پس از ادغام شرکت اصلی با Ultimate Technology ، یک شرکت نرم افزار طراحی PCB ، ادغام شد.

امروزه این برنامه برای آموزش و آگاهی دانشجویان توسعه یافته است و به آن ها  کمک می کند تا به راحتی رفتار الکترونیک را با بیش از ٣٠ ابزار شبیه سازی بصری و بیش از ٢٠ نوع تجزیه و تحلیل آسان برای پیکربندی و مؤلفه های تعاملی که به اثبات رسیده تقویت کنند. تئوری و آماده سازی دانشجویان برای چالش های طراحی نیز در این برنامه در نظر گرفته شده است. کاربران نرم افزار با عضویت فعال در برنامه خدمات استاندارد (SSP) واجد شرایط به روزرسانی آن نیز می شوند. این نرم افزار به مربیان این امکان را می دهد تا مدار را به روشی آموزش دهند که به حداکثر رساندن یادگیری دانشجویان و آمادگی در دنیای واقعی منجر شود.

کاربرد مولتی سیم

نرم افزار مولتی سیم دارای امکانات و بستر مناسبی برای کاربردهای مختلف است. امروزه با توجه به برنامه های موجود، مولتی سیم دارای شرایط بهتری برای آموزش و تقویت دانش علاقمندان این حوزه است. این برنامه در موارد زیر می تواند یادگیری شما را بهبود ببخشد.

 •  تحلیل رفتار مدار: ابزارهای شبیه سازی شده و تجزیه و تحلیل پیشرفته در مولتی سیم درک کاملی از رفتار مدار، که باعث تقویت نظریه کتاب های درسی نیز می شود را فراهم می آورند.
 • آموزش الکترونیک: به عنوان یک ابزار یادگیری ، از طریق طراحی بصری ، شبیه سازی تعاملی و ادغام یکپارچه ، تئوری انتزاعی را به سیگنال های واقعی متصل می کند.
 • تقویت نظریه با مقایسه سیگنال های واقعی و شبیه سازی شده: مولتی سیم رویکرد عملی سازی آموزش های مهندسی را به واقعیت تبدیل کرده است.
 • امکان آموزش منطق دیجیتال و به کار گیری آن روی سخت افزار: این برنامه فراتر از شبیه سازی استاندارد SPICE  است و شامل یک کتابخانه گسترده ای برای مؤلفه های دیجیتالی است که می توان در هر وسیله Digilent FPGA شبیه سازی و مستقر کرد.

نمونه ای از شبیه سازی طراحی مدار در مولتی سیم

انواع شبیه سازی های مولتی سیم

این برنامه به طور گسترده در آکادمی و صنعت برای آموزش مدار ها ، طراحی شماتیک الکترونیکی و شبیه سازی SPICE استفاده می شود. انواع شبیه سازی های صورت گرفته توسط مولتی سیم شامل موارد زیر هستند. 

اگر میخواهید آردوینو را به صورت اصولی و پروژه محور (برنامه نویسی حرفه ای، ارتباط آردوینو با اندروید، ساخت ربات با آردوینو) یاد بگیرید، روی دوره آموزش آردوینو کلیک کنید.

شبیه سازی تعاملی: شبیه سازی تعاملی در مولتی سیم، یک نوسان سنج را تقلید می کند. این یک شبیه سازی دامنه زمانی (گذرا) را تا هنگامی که زمان متوقف شود، انجام می دهد. اگر شبیه سازی تعاملی را از حالت شماتیک شروع کنید ، قابل مشاهده است و به شما اجازه می دهد تا بر خروجی نمودارها نظارت داشته باشید. همچنین می توانید مؤلفه های تعاملی مانند سوئیچ ها را در هنگام شبیه سازی روشن و خاموش و تغییرات را مشاهده کنید.

شبیه سازی گذرا: پاسخ مدار را به عنوان تابعی از زمان محاسبه می کند. بعد از مدت زمانی مشخص متوقف می شود و اجزای تعاملی نیز در طی شبیه سازی گذرا در دسترس هستند. شما در مولتی سیم می توانید برای ویرایش پارامترهای شبیه سازی گذرا ، یک قسمت خالی از شماتیک را انتخاب کنید ، روی پیکربندی ضربه بزنید یا کلیک کنید و تنظیمات شبیه سازی را گسترش دهید.

شبیه سازی رفت و برگشتی  AC: مولتی سیم در اینجا، پاسخ فرکانس مدار های خطی را محاسبه می کند. برای ویرایش پارامترهای شبیه سازی AC ، می توانید، یک قسمت خالی از شماتیک مورد نظر را انتخاب کرده ، روی آن کلیک کرده و تنظیمات شبیه سازی را بررسی کنید.

شبیه سازی نقطه عملیاتی در MultiSim

شبیه سازی نقطه عملیاتی DC : نقطه عملیاتی DC ، به عنوان نقطه تمایل و انحراف نیز شناخته می شود. این یک ولتاژ و یا جریان پایدار در پین مشخص شده از یک دستگاه فعال است که هیچ سیگنال ورودی روی آن اعمال نمی شود. اگر شبیه سازی نقطه عملیاتی DC را از شماتیک شروع کنید ، قابل مشاهده خواهد بود. رفتار متغیر همه خازن ها ، سلف ها و منابع مستقل نادیده گرفته می شود. با خازن ها به عنوان مدار باز رفتار می شود و سلف ها به عنوان مدار کوتاه تحت بررسی قرار می گیرند. هیچ تنظیمات قابل تغییری برای کاربر در شبیه سازی نقطه عملیاتی DC در مولتی سیم وجود ندارد. 

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

شبیه سازی رفت و برگشتی  DC: حالت رفت و برگشتی DC توالی از شبیه سازی های نقطه عملیاتی DC را در مولتی سیم انجام می دهد، ولتاژ یا جریان یک منبع انتخابی را در مراحل از پیش تعریف شده در طیف وسیعی از مقادیر تغییر می دهد. همچنین منبع دوم می تواند برای اجرای یک جابجایی درونی استفاده شود و  برای اندازه گیری منحنی های I-V یک ترانزیستور مفید است.

شبیه سازی رفت و برگشتی پارامتر: حالت رفت و برگشت پارامتر یک سری شبیه سازی را اجرا می کند که به عنوان یک پارامتر انتخاب شده در مدار برای هر اجرا از شبیه سازی متفاوت هستند.

ورژن 14.2 به همراه لایسنس

دانلود آخرین نسخه مولتی سیم

حجم : 869.2 مگابایت (حجم دانلود نیم بها است)

رمز فایل : irenx.ir

سوالات متداول مولتی سیم

نرم افزار مولتی سیم چیست ؟

مولتی سیم نرم افزار طراحی مدار و شبیه سازی با استاندارد صنعتی برای حوزه الکترونیک قدرت، آنالوگ و دیجیتال است. نرم افزار مولتی سیم شبیه سازی با استاندارد صنعتی را در یک محیط ارتباطی شماتیک ادغام می کند. این نرم افزار یکی از محبوب ترین و حرفه ای ترین نرم افزار های شبیه سازی است.

نصب و فعال سازی مولتی سیم چگونه است ؟

نصب نرم افزار ساده است و برای فعالسازی باید فایل لایسنس موجود در پوشه Active نرم افزار را باز کرده و سپس تمامی مربع ها را سبز کنید.

مولتی سیم چه نوع شبیه سازی هایی انجام میدهد ؟

مولتی سیم دارای انواع شبیه سازی مدارات از جمله شبیه سازی تعاملی، شبیه سازی گذرا، شبیه سازی رفت و برگشتی AC، شبیه سازی نقطه عملیاتی DC، و … میباشد.

فیلم آموزش نصب نرم افزار مولتی سیم

بنا به درخواست شما فیلم آموزشی برای نصب مولتی سیم را آماده کردیم. فیلم کوتاه و کاملا عملی میباشد. در صورت وجود هر گونه سوال از نظرات اقدام کنید.

برای دانلود فیلم آموزش مولتی سیم کلیک کنید.

نظرتان را در مورد سرعت دانلود و فیلم آموزشی نرم افزار مولتی سیم با ستاره های پایین اعلام بفرمایید.

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید
محمد رحیمی

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. مالکیتی بر مطالب ارائه شده ندارم. اکثر فعالیت بنده در زمینه ترجمه است. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

55 نظر

  1. سلام جناب. بررسی شد لینک دانلود نرم افزار مولتی سیم مشکلی ندارد.

   1. تو قسمت کادر سبز رنگ که نوشته دانلود آخرین نسخه مولتی سیم باید کلیک کنم دیگه؟

    1. بله جناب روی همون لینک باید کلیک کنید.

    2. بعد از 30ثانیه نمیره صفحه بعد مشکلش چیه؟

    3. یکبار دیگه بررسی کنید مشکلی نباید وجود داشته باشه. با یک مرورگر دیگه هم امتحان کنید.

 1. سلام من نرم تفزار رو نصب کردم و از حالت فشرده هم خارجش کردم ولی وقتی می خوام نصب رو طبق فیلم آموزشی شروع کنم متاسفانه یه پنجره باز میشه که توش نوشته NO operation to beperformed ولی توی اون فیلم آموزشی این مورد اصلا نمیاد و درضمن وارد قسمت Agree نمیشه

  1. سلام جناب. این ارور بدلیل این هست که نرم افزار مولتی سیم از قبل روی سیستم شما نصب هست. باید نرم افزار رو به طور کامل پاک کنید سپس مطابق با فیلم آموزشی پیش برید.

  1. سلام جناب. به منوی Start برید و NI رو سرچ کنید. نرم افزار مولتی سیم رو پیدا خواهید کنید.

 2. سلام موقع نصب ارور زیر میاد:
  No operation to be performed.

  باید چکار کنم.

  1. سلام جناب. در کدوم قسمت از نصب این ارور رو مشاهده میکنید؟

    1. این ارور برای زمانی هست که شما مولتی سیم رو نصب کردید. ابتدا نرم افزار مولتی سیم رو به طور کامل از سیستمتون پاک کنید و بعد فرآیند نصب رو آغاز کنید.

 3. بعد از اینکه در قسمتNI License Activator 1.2 تغیرات رو ایجاد کردیم چه باید کنیم؟

   1. خب باید در خود صفحه ی کامپیوتر بیاید اما این اتفاق نمی افتدیا اینکه کار دیگه ای رو باید انجام بدم؟

    1. در منو استارت هم نرم افزار مولتی سیم رو مشاهده نمیکنید؟

   2. اقا مشکلم بر طرف شد واقعا ممنونم از سایتتون از دیروز تا حالا میخواستم برای درسم نصبش کنم اما نمیشد خیلی ممنونم

 4. سلام خسته نباشید طبق فیلم عمل کردم اما هیچ اتفاق خاصی نیفتاد چه کنم؟

 5. سلام خسته نباشید من وقتی میرم تو برنامه ادرس ایمیل میخواد وقتی میزنم میگه ادرس ایمیل معتبر نیست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام. فیلم آموزش نصب نرم افزار مولتی سیم رو مشاهده کنید. دقیقا مانند فیلم عمل کنید.

 6. خاک بر سر ما که هر نرم افزاری رو باید کرک کنیم
  ندادن پول اینا دزدی نیست دزدی حرام نیست…

  1. سلام. بله متاسفانه وضعیت به همین صورت هست. و در حال حاضر مسئله فقط پول ندادن نیست. اغلب شرکت های نرم افزاری لایسنسی رو به ایرانی ها نمیفروشند.

 7. سلام من وقتی فایل install رو باز میکنم این ارور رو میده no operation to be performed
  چکار کنم؟

 8. سلام من مولتی سیم را از سایت شما دانلود کردم رمزش توی سایت نوشتین اما نوی وین رار برای استخراج رمزو میزنم میگه اشتباس

  1. سلام جناب. رمز صحیح است تمام حروف رو به صورت کوچک و بدون www وارد کنید : irenx.ir

 9. سلام وقت بخیر .
  زمانی که در حال نصب شدن هست .نصب متوقف میشه و میگه اتصال اینترنت خود را چک کنید درصورتی که ایننرنت وصله .ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام جناب. به این مشکل تا بحال برنخوردم. محض اطمینان قبل از نصب اینترنت خودتون رو قطع کنید.

 10. سلام تمامی مراحل توی فیلم رو انجام دادم ولی الان فایل نصب شده ی برنامه رو پیدا نمیکنم چرا

  1. سلام. محل نصب در مراحل اولیه نصب مشخص میشه باید همونجا به دنبالش باشید. همچنین در منوی استارت کلمه “NI” یا “Multi Sim” رو وارد کنید.

 11. سلام همه سایت ها همین فایل ها گذاشتید گذاشتن بدون راهنما مثل هموناهه 10 نفر می گن روش نصب حتما نمی دونن که می گن . شما بلدید پس بگید نحوه ی نصبش چیه چون من 2 بار نصب و حذف کردم .تشکر

  1. سلام جناب. نصب بسیار ساده ای داره. این صفحه رو ذخیره کنید به زودی آموزش تصویری نصب رو قرار میدیم. با احترام

 12. سلام خسته نباشید اموزش نصب و فعالسازی رو میزارید من مشکل دارم ممنون

  1. سلام. سعی میکنم به زودی آموزش نصب رو قرار بدم. اگر مشکلی دارید بگید همینجا کمکتون کنم.

 13. من دانلود کردم ولی نمیدونم چگونه نصب کنم؟؟؟
  خوههش میکنم بگین؟؟؟؟

  1. شما از سایت ما دانلود نکردی . فایل سایت ما نصب سختی نداره !

 14. سلام.من نرم افزار دانلود کردم وقتی می‌خوام نصب کنم رمز می خواد.میشه رمزو بهم بگین ممنون از سایت خوبتون

 15. ضمن عرض سلام وخسته نباشید
  باتشکر از شما وآرزوی سلامتی وموفقیت برای شما عزیزان.

  1. سلام ، والا نصب سختی نداره شما هر کجا به مشکل خوردی توی انجمن بگو تا کمکت کنم

 16. سلام و خسته نباشید
  من سه تا پارت رو دان کردم ، از توی وینر میخوام بیارم بیرون پسوورد میخواد ، پسووردش چیه عزیز؟
  09**5095540

   1. سلام آقای رحیمی با سپاس از خدمات و زحمات شما میشه لطفا و خواهشاً اسم آهنگ فیلم آموزشی بالا رو بگید

    1. سلام جناب. ممنونم. آهنگ Miss Guitar از Moreza هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *