رفتن به مطلب
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

پرتکل I2C & LCD

علیرضا محمدی
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

با سلام . در پروتکل I2C اتصال به ال سی دی فقط حرف اول بین دو کوتیشن چاپ میشود با چند کتاب خانه هم آزمیش کردم ولی زمانی حرفی را با سریال منیتور می فرستم کامل نشان داده  میشود مشکل از کجاست اگر میدانید راهنمایی کنید با تشکر محمدی  ایمیل من ali.arm.900@gmail

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

باید کد بررسی شود.

اما در حالت کلی استفاده از ال سی دی ها (چه کاراکتری و چه گرافیکی) الان مرسوم نیست و وقتی از i2C برای ارتباط استفاده بشه امکان تداخل زیادی وجود داره بهتر هست از نمایشگر های OLED استفاده کنید. در دوره آردوینو آموزش داده شده

لینک به دیدگاه

با سلام . از اینکه راهنمایی کردید بسیار متشکر هستم . ولی من سه عدد دما سنج و رطوبت سنج با سنسور DHT22 برای سرد خانه طراحی کردم و جعبه آن هم از سایت ECA تهیه کرده و با LCD 16*2 مد معمولی کار کردم در محل کارگاه مشکلی نداشت ولی در محل صنعتی

نویز گرفت و حرف بی بی ربط روی اLCD چاپ میشد LCD را با صنعی آن عوض کردم مشکل بر طرف شد ولی چون LCD صنعتی بک لایت نداشت و شیشه جلوی LCD هم دودی بود خواندن صفخه مشکل شد تصمیم گرفتم همین LCDرا با پروتکل I2Cراه اندازی کنم به به مشکل

بر خوردم برنامه که من نوشتم دستور ()LCD.begin را کامپایلر قبول نمیکند . فکر میکنید مشکل از کتابخانه ها است من از چندین کتاب خانه و برد آردونیو و چند ال سی دی و برد وا i2c هم استفاده کردم ولی مشکل من حل نشد . اگر میدانید مشکل کار من کجاست لطفا راهنمایی کنید

با تشکر محمدی .

لینک به دیدگاه

وقتی از ارتباط I2C استفاده میکنید کد باید تغییر داده بشه و کتابخانه جداگانه استفاده بشه، نمونه پروژه های آماده راه اندازی ال سی دی کاراکتری i2c را در منابع خارجی ببینید مانند همان کد ها پروژه خود را راه اندازی کنید

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...