پروژه الکترونیکپروژه های آردوینو

پروژه نظرسنجی با آردوینو (آموزش رای گیری با Arduino)

سلام. پروژه نظرسنجی با آردوینو را آماده کردیم. شما در این پروژه آردوینو میتوانید یک سیستم رای گیری آردوینو داشته باشید.

پروژه نظرسنجی با آردوینو (رای گیری آردوینو)

پروژه نظرسنجی با آردوینو (رای گیری آردوینو)

همه ما با دستگاه های رای گیری آشنایی داریم. قبلا هم پروژه نظرسنجی و رای گیری با RFID را با کامپایلر اتمل استودیو قرار داده بودیم. در این پروژه با استفاده از برد آردوینو Uno و ال سی دی کاراکتری یک سیستم رای گیری میسازیم.

همچنین ببینید : پروژه رای گیری با RFID اتمل استودیو

در این پروژه ما از چهار دکمه برای چهار نامزد (کاندید) مختلف استفاده کرده ایم. ما میتوانیم تعداد گزینه ها و کاندید ها را افزایش بدهیم. اما برای درک بهتر، ما فعلا تعداد کاندید هارا به 4 عدد محدود کردیم. وقتی که هر رای دهنده، یکی از 4 دکمه را فشار بدهد، به تعداد رای های آن کاندید یک عدد اضافه میشود. بعد از اتمام رای گیری، دکمه نتیجه را فشار میدهیم و نتیجه نمایان میشود. همانطور که دکمه نتیجه رافشار میدهیم، آردوینو رای های هر کاندید را محاسبه میکند و روی ال سی دی کاراکتری نمایش میدهد.

توضیحات مدار پروژه رای گیری با آردوینو

توضیحات مدار پروژه رای گیری با آردوینو

مدار این پروژه بسیار آسان است و شامل آردوینو، دکمه و ال سی دی کاراکتری میشود. آردوینو فرآیند ها را کنترل میکند مثل: خواندن، افزایش ارزش رای، تولید نتیجه، ارسال رای و ارسال به ال سی دی کاراکتری. در این پروژه ما از 5 دکمه استفاده کردیم، 4 دکمه (BJP , INC , AAP , OTH) برای کاندید ها و آخرین دکمه، دکمه Reset است که برای محاسبه و نمایش نتیجه استفاده میشود.

حتما ببینید :  پروژه سرعت سنج GPS با آردوینو و نمایشگر OLED

پنج عدد دکمه به طور مستقیم با پین های 15-19 آردوینو ارتباط دارند. ال سی دی کاراکتری به صورت 4 بیتی به آردوینو متصل است. پین داده های ال سی دی کاراکتری D4 تا D7 به پین های 2 , 3 , 4 , 5 آردوینو متصل شده است .

  • قطعات پروژه رای گیری آردوینو

قطعات پروژه رای گیری آردوینو

  • برد آردوینو Uno
  • ال سی دی کاراکتری 16*2
  • دکمه

همانطور که در لیست قطعات میبینید، این پروژه به قطعات زیادی نیاز ندارد و به راحتی میتوانید در خانه این پروژه را راه اندازی کنید.

فیلم عملکرد مدار : کلیک کنید !

موارد موجود در فایل : شماتیک کامل ، فایل Hex ، فایل آردوینو ، و …
برای دانلود فایل های پروژه ثبت نام کنید، تنها چند ثانیه زمان لازم است. از طریق فرم زیر اقدام کنید.

ایمیل خود را وارد کنید

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید
برچسب ها

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن