پروژه الکترونیکپروژه های آردوینوپروژه های بازی و سرگرمی

پروژه آردوینو پر کردن اتوماتیک بطری ( مانند خط تولید کارخانه آب معدنی )

سلام. اینبار پروژه آردوینو پر کردن اتوماتیک بطری ( مانند خط تولید کارخانه آب معدنی ) را آماده کردیم. فیلم عملکرد مدار را از دست ندهید !

پروژه آردوینو پر کردن اتوماتیک بطری

پروژه آردوینو پر کردن اتوماتیک بطری
پروژه آردوینو پر کردن اتوماتیک بطری

دستگاه های پر کردن اتوماتیک بطری بیشتر در صنایع نوشیدنی و نوشابه استفاده میشوند. بیشتر این دستگاه ها از PLC استفاده میکنند اما شما میتوانید با یک پروژه آردوینو نیز این دستگاه را بسازید. شما میتوانید Arduino را طوری برنامه ریزی کنید که به طور خودکار با استفاده از سنسور مادون قرمز IR یا التراسونیک ، بطری ، لیوان یا … را تشخیص دهد و نوار متحرک را متوقف کنند و پس از پر شدن نوار را دوباره حرکت دهد.

در این پروژه Arduino ما میخواهیم با استفاده از آردوینو Uno یک نمونه ساده از دستگاه پر کننده بطری را طراحی کنیم. تسمه نقاله توسط یک موتور با سرعت از پیش تعیین شده حرکت میکند. ما از سنسور IR برای شناسائی بطری استفاده کردیم.هنگامی که بطری به مکان مورد نظر میرسد ، سنسور مادون قرمز آن را تشخیص میدهد و به آردوینو اطلاع میدهد. برد آردوینو نیز تسمه نقاله را متوقف میکند و دستور باز شدن شیر را به شیر برقی میدهد. بعد از پر شدن بطری ، تسمه نقاله جرکت میکند تا بطری بعدی به مکان مورد نظر برسد و این عمل تکرار میشود. فیلم عملکرد مدار رو ببینید تا دقیق متوجه بشین !

قطعات مورد نیاز پروژه آردوینو Uno

  • برد آردوینو Uno
  • استپر موتور nema17
  • رله
  • موتور درایو A4988
  • شیر برقی سلونوئید

توضیحات مدار پروژه خط تولید کارخانه آردوینو

شماتیک پروژه توسط نرم افزار fritzing رسم شده است. در این پروژه ما شیر برقی را به وسیله رله به آردوینو متصل کردیم. همچنین از ماژول درایور A4988 برای کنترل استپ موتور استفاده شده. پین ورودی ماژول رله به پین 7 آردوینو یونو متصل میشود. پین های Direction و Step از ماژول درایور A4988 به پین های 2 و 4 آردوینو متصل شده اند. پین Out سنسور IR را به پین 3 آردوینو وصل کردیم.. شیر برقی سلونوئید توسط یک منبع تغذیه 24 ولت تغذیه می شود و موتور استپر از منبع انرژی 12 ولت تغذیه می شود.

فیلم عملکرد مدار : کلیک کنید !

موارد موجود در فایل : فایل سورس آردوینو ، شماتیک کامل و …

پروژه ها رایگان هستند. برای دانلود فایل های پروژه باید در سایت عضو باشید. ثبت نام / ورود

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید
امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید
محمد رحیمی

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. مالکیتی بر مطالب ارائه شده ندارم. اکثر فعالیت بنده در زمینه ترجمه است. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *