پروژه الکترونیکپروژه های آردوینوپروژه های بازی و سرگرمی

پروژه غذا دادن خودکار به حیوانات خانگی با آردوینو

سلام. پروژه غذا دهی خودکار و اتوماتیک به حیوانات خانگی با آردوینو را آماده کردیم. این پروژه دارای قابلیت تنظیم و تاریخ و ساعت میباشد.

پروژه غذا دادن اتوماتیک به حیوان خانگی با arduino

ما در این پروژه آردوینو یک غذا دهنده اتوماتیک به حیوانات را میسازیم به طوری که کاملا خودکار و اتوماتیک غذا را برای حیوان خانگی شما سرو کند. این کار را توسط برد آردوینو و ماژول زمان واقعی RTC DS3231 انجام میدهیم. یعنی زمان و تاریخ غذا دادن را تعیین میکنیم و در زمان معین با چرخش سروو موتور ، غذا در ظرف حیوان ریخته میشود.

در این پروژه ما از یک ال سی دی کاراکتری 16*2 استفاده میکنیم تا زمان نمایش دهیم. همچنین از یک صفحه کلید ماتریسی 4*4 استفاده میکنیم تا زمان غذا دادن را تنظیم کنیم. همچین میتوانید زاویه چرخش و مدت زمان باز ماندن در ظرف غذا را با توجه به نیاز خود تعیین کنید. فیلم عملکرد پروژه را ببینید تا به طور کامل با نحوه کار پروژه آشنا شوید.

قطعات مورد نیاز

  1. برد آردوینو Uno
  2. صفحه کلید ماتریس 4*4
  3. ال سی دی کاراکتری 16*2
  4. دکمه
  5. مقاومت سروو موتور

در این پروژه Arduino، برای دریافت زمان و تاریخ ، از ماژول Real Time Clock استفاده کرده ایم. ما از صفحه کلید 4 * 4 ماتریس استفاده کرده ایم تا بتوانیم زمان غذا خوردن حیوان خانگی را به کمک LCD 16×2 تنظیم کنیم. موتور سروو ظرف را چرخانده و مواد غذایی را در زمان تعیین شده رها می کند. LCD برای نمایش تاریخ و زمان استفاده می شود.

حتما ببینید :  پروژه سرعت سنج GPS با آردوینو و نمایشگر OLED

ماژول زمان واقعی RTC DS3231

ماژول DS3231 RTC
ماژول DS3231 RTC در پروژه ساعت آردوینو

DS3231 یک ماژول RTC است. RTC یعنی Real Time Clock. این ماژول برای این است که حتی اگه منبع تغذیه قطع شد زمان بهم نخورد. این ماژول برای این کار یک باتری CR2032 دارد. این ماژول همچنین یک سنسور دما هم دارد که میتوانیم برای پروژه های مرتبط با دما از آن استفاده کنیم. این ماژول از پروتکل ارتباطی I2C استفاده میکند.

توجه: هنگام استفاده از این ماژول برای اولین بار باید تاریخ و زمان را تنظیم کنید. برای خواندن زمان با آردوینو می توانید از RTC IC DS1307 نیز استفاده کنید.

توضیحات کامل : دانلود کتابخانه آردوینو DS3231.h + مشخصات سنسور زمان واقعی RCT DS3231

مدل سه بعدی دستگاه غذا دهنده حیوانات

این ظرف توسط پرینتر سه بعدی تهیه شده است. فایل پرینت سه بعدی این مدل در فایل دانلودی قرار داده شده است. همچنین در صورتی که به پرینتر سه بعدی دسترسی ندارید میتوانید به آسانی با کارت و مقوا این مدل را بسازید.

نحوه عملکرد دستگاه غذا دادن به حیوان خانگی با Arduino

پس از بارگذاری کد در Arduino Uno ، زمان و تاریخ در LCD 16*2 نمایش داده می شود. وقتی دکمه را فشار دادید ، آردوینو زمان تغذیه حیوان خانگی را درخواست می کند و باید زمان را با استفاده از صفحه کلید ماتریس 4 * 4 وارد کنید. هنگامی که زمان واقعی و زمان وارد تنظیم شده مطابقت داشته باشد ، موتور سروو را از موقعیت اولیه 55⁰ به 100⁰ می چرخاند و پس از تاخیر دوباره به موقعیت اولیه خود باز می گردد.

برای دانلود فایل های پروژه ثبت نام کنید، تنها چند ثانیه زمان لازم است. از طریق فرم زیر اقدام کنید.

ایمیل خود را وارد کنید

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا