پروژه الکترونیکپروژه تاریخ و ساعتپروژه های آردوینو

پروژه شمارنده معکوس با آردوینو (آموزش کامل ساخت تایمر با Arduino)

سلام. پروژه شمارنده معکوس با آردوینو (آموزش کامل ساخت تایمر با Arduino) را آماده کردیم.

پروژه تایمر معکوس با Arduino

شمارنده معکوس نوعی تایمر است که به جای افزایش ، کاهش میابد. در شمارنده معکوس شما تنظیم میکنید پس از گذراندن چه زمانی تایمر خاموش شود. ما در این پروژه آردوینو یک تایمر معکوس را با استفاده از آردوینو و LCD کاراکتری میسازیم. در این پروژه بر خلاف دیگر پروژه های ساعت با آردوینو ، از هیچگونه ماژول زمان واقعی (RTC) استفاده نمیکنیم. در این پروژه ما ابتدا زمان را با استفاده از صفحه کلید وارد میکنیم و تایمر ما پس از گذراندن زمان مورد نظر (یعنی وقتی که به صفر برسد)، متوقف میشود و بازر را فعال میکند.

قطعات مورد نیاز پروژه

  1. برد آردوینو Uno
  2. ال سی دی کاراکتری 16*2
  3. صفحه کلید ماتریسی 4*4
  4. بازر
  5. دکمه
  6. پتانسیومتر 10 کیلو اهم
  7. مقاومت 100 اهم
  8. مقاومت 10 کیلو اهم

در این پروژه Arduino ، از آردوینو یونو به عنوان کنترل کننده اصلی استفاده میکنیم. از صفحه کلید برای تعیین زمان و از ال سی دی کاراکتری برای نمایش شمارش معکوس استفاده میکنیم. بازر (Buzzer) نیز به عنوان بوق هشدار اتمام شمارش استفاده میشود.

نحوه کار پروژه شمارنده معکوس با آردوینو

پروژه تایمر معکوس با Arduino
پروژه تایمر معکوس با Arduino

در ابتدا “Arduino Timer” روی صفحه نمایش نشان داده میشود تا زمانی که دکمه را فشار دهید. به محض فشار دادن دکمه از شما خواسته میشود مدت زمان شمارش معکوس را وارد کنید. در این مرحله شما با استفاده از Keypad زمان را وارد میکند. سپس باید دکمه D روی کیپد را فشار دهید. با فشار دادن دکمه D ، زمان وارد شده ذخیره میشود و تایمر شمارش معکوس را شروع میکند.

حتما ببینید :  ساخت دماسنج بدون تماس با آردوینو (مخصوص کرونا و ثبت در فرمت اکسل)

پروژه شمارنده معکوس با آردوینو

با رسیدن تایمر به صفر ، بازر شروع به بوق زدن میکند و 100 بار بوق میزند. شما این مقدار (100) را میتوانید در کد تغییر دهید. برای متوقف کردن بازر دکمه را فشار داده و نگه دارید. همچنین برای متوقف کردن شمارشگر در هر زمان میتوانید دکمه را فشار دهید.

موارد موجود در فایل : شماتیک کامل مدار ، سورس کامل

برای دانلود فایل های پروژه ثبت نام کنید، تنها چند ثانیه زمان لازم است. از طریق فرم زیر اقدام کنید.

ایمیل خود را وارد کنید

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا