پروژه الکترونیکپروژه های آردوینوپروژه های اینترنت اشیا

پروژه کنترل سروو موتور با اینترنت آردوینو و ماژول وایفای ESP8266

سلام. پروژه کنترل سروو موتور با اینترنت آردوینو و ماژول وایفای ESP8266 را آماده کردیم. فیلم عملکرد مدار را ببینید !

پروژه کنترل سروو موتور با اینترنت آردوینو

پروژه کنترل سروو موتور با اینترنت آردوینو

در این پست قصد داریم با استفاده از اینترنت با کمک آردوینو و ماژول Wi-Fi ESP8266 یک سروو موتور را کنترل کنیم. ESP8266 از طریق آدرس IP ارتباط بین سروو موتور و مرورگر وب برقرار می کند. سپس با اسکرول در صفحه وب ، سروو موتور حرکت می کند. فیلم عملکرد مدار را ببینید !

قطعات مورد نیاز پروژه

 1. سروو موتور SG90
 2. برد آردوینو Uno
 3. ماژول وای فای ESP8266
 4. سه مقاومت 1K

نحوه کار پروژه سروو موتور IoT

برای اجرای این پروژه ، شما باید یک فایل HTML تهیه کنید. این فایل را ما آماده کردیم و در فایل دانلودی قرار دادیم. اکنون پرونده html را در مرورگر وب باز کنید ، به این شکل ظاهر خواهد شد.

نحوه کار پروژه سروو موتور IoT

اکنون فایل پروژه را باز کنید و نام Wifi  و رمز عبور شبکه wifi خودتان را قرار دهید. (خط سوم کد پایین بجای Wifi-name و Wifi-Password)

sendData("AT+RST\r\n", 2000, DEBUG);           
 sendData("AT+CWMODE=1\r\n", 1000, DEBUG);         
 sendData("AT+CWJAP=\"wifi-name\",\"wifi-password\"\r\n", 2000, DEBUG);  
 while(!esp.find("OK")) {                 
 }

در سریال مانیتور یک آدرس IP به شما داده میشود. برای رفتن به قسمت سریال مانیتور در نوار بالا در نرم افزار Arduino روی Tools و سپس روی Serial Monitor کلیک کنید یا از میانبر Ctrl+Shift+M استفاده کنید. که باید این آدرس عددی را در صفحه HTML کپی کنید. از این به بعد هر وقت اسکول را تغییر دهید سروو موتور نیز حرکت میکند.

توضیحات مدار پروژه کنترل آردوینو از طریق وب

اول از همه ESP8266 را به Arduino متصل میکنیم. ESP8266 روی 3.3 ولت اجرا می شود و اگر 5 ولت را از آردوینو به آن متصل کنید امکان دارد آسیب ببیند. VCC و CH_PD را به پین ​​3.3V آردوینو وصل کنید. پین RX ماژول ESP8266 روی 3.3V کار می کند و هنگامی که مستقیماً به Arduino وصل شود ارتباط برقرار نخواهد کرد. بنابراین مجبور هستیم که 5 ولت را به 3.3 ولت تبدیل کنیم. این کار را می توان با اتصال سه مقاومت در حالت سری در مدار انجام داد. پین TX ماژول وای فای ESP8266 را به پین ​​4 آردوینو و پین RX ماژول را به پین ​​5 آردوینو از طریق مقاومتها وصل میکنیم.

حتما ببینید :  آموزش ساخت ولت متر دیجیتال با AVR در اتمل استودیو

ماژول Wi-Fi ESP8266 به پروژه های شما امکان دسترسی به Wi-Fi یا اینترنت را می دهد. این ماژول بسیار ارزان است و پروژه های شما را بسیار قدرتمند می کند. این دستگاه می تواند با هر میکروکنترلری ارتباط برقرار کند و از پیشروترین دستگاه های موجود در پلت فرم IoT است. اتصالات سرو موتور با آردوینو بسیار راحت تر است. VCC و پین GND موتور سروو را به 5 ولت و GND آردوینو و پین سیگنال موتور سروو به پین ​​9 آردوینو وصل کنید.

فیلم عملکرد مدار : کلیک کنید !

موارد موجود در فایل : فایل سورس آردوینو ، شماتیک کامل و …

[post_shop]

Arduwifiser_irenx.ir_ دانلود فایل های پروژه

[/post_shop] [lrm_form default_tab=”register” logged_in_message=””]

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید
برچسب ها

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن