بنام خدا

آیرنکس چیست؟

وبسایت آیرنکس از تیر ماه 1396 شروع به کار کرد. در ابتدا هدف اصلی مان ارائه آموزش ها و پروژه های الکترونیک در حوزه اتمل استودیو و به طور کلی AVR بود. پس از مدتی تصمیم گرفتیم در زمینه آردوینو نیز فعالیت کنیم. تا اوایل سال 1399، به طور کلی در آیرنکس در زمینه آردوینو فعالیت میکردیم و سپس تصمیم گرفتیم به طور جدی در زمینه های رزبری پای، اینترنت اشیا، PIC، ESP، MSP430، پایتون، پردازش تصویر، آموزش های پایه الکترونیک و … فعالیت کنیم. میتوان گفت آیرنکس از ابتدای سال 1399 به طور جدی آپدیت میشود. اکنون سایت الکترونیک آیرنکس هزاران عضو از داخل و خارج ایران دارد.

— در تاریخ 22 خرداد 1400 فروشگاه قطعات و برد های الکترونیکی آیرنکس افتتاح شد.

فعالیت های قبلی

در ابتدای فعالیت اینترنتی مان در سال 1393 و در وبلاگی پروژه های AVR با اتمل استودیو را قرار میدادیم. سپس در سال 1394 تصمیم به گسترده تر کردن فعالیتمان گرفتیم و وبسایت AVR استودیو را راه اندازی کردیم. AVR استودیو در مدت کمی توانست محبوبیت کثیری بدست آورد و به عنوان مرجعی برای AVR و بخصوص پروژه ها با نرم افزار Atmel Studio تبدیل شد. متاسفانه وبسایت AVR استودیو در حدود یک سال پس از شروع به کار بدلیل مشکلات شخصی بسته شد.

چشم انداز

ما در آیرنکس تلاش میکنیم تا مرجعی را برای پروژه ها و آموزش های الکترونیک در انواع زمینه ها بسازیم. هدف اصلی مان کمک به دانشجو ها، علاقمندان و متخصصین در زمینه الکترونیک است تا بتوانند اکثر نیاز های خود را در سایت های ایرانی برطرف کنند.

برای رسیدن به این هدف شما میتوانید به ما کمک کنید. این کمک میتواند با ارسال نظر برای مطالب سایت، دنبال کردن سایت در شبکه های اجتماعی (کانال تلگرامپیج اینستاگراممنتشر کردن مطالب سایت آیرنکس با ذکر منبع و لینک در شبکه های اجتماعی و وبلاگ / وبسایت شخصیتان باشد. و همچنین در صورتی که توانایی در زمینه تولید محتوا در زمینه الکترونیک دارید، میتوانید نویسنده آیرنکس باشید !

لوگو ها

آیرنکس در ابتدای فعالیت (سال 1396) با لوگو تایپ انگلیسی irenx فعالیت میکرد. تصویر لوگوی قدیمی آیرنکس را در زیر مشاهده میکنید:

لوگوی قدیمی آیرنکس

سپس در خرداد سال 1399 از لوگوی جدید وبسایت آیرنکس رونمایی شد که لوگو تایپی فارسی است و تصویر آن را در زیر مشاهده میکنید.

لوگوی قدیمی آیرنکس

4.9/5 - (43 امتیاز)