آموزش رزبری پای

خواندن ورودی های کاربر در رزبری پای با پایتون

یادگیری نحوه خواندن ورودی های کاربر گام مهمی برای تسلط بر زبان برنامه نویسی است. تقریباً همه پروژه ها اکنون تعاملی هستند. پروژه ها برای ارائه خروجی مورد نظر به دریافت داده هایی از کاربر نیاز دارند. در این آموزش نحوه کار با ورودی های کاربر در پایتون با Raspberry Pi را یاد می گیریم.

پایتون تعداد بی شماری از توابع داخلی را ارائه می دهد که به صورت رایگان قابل دسترسی هستند. اما دو مورد از این توابع خیلی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند که عبارتند از:

 • input ( prompt )
 • raw_input ( prompt )

تابع input()

تابع input() از کاربر ورودی می خواهد و عبارات را پردازش می کند. این بدان معنی است که مفسر پایتون به طور خودکار نوع داده ورودی کاربر را شناسایی می کند. کاربر می تواند یک int، float، رشته، لیست یا حتی یک داده از نوع تاپل را وارد کند. اما اگر ورودی پشتیبانی نشود، پایتون یک خطا نشان میدهد.

برخی از ویژگی های تابع input() عبارتند از:

 • input() یک تابع مسدود کننده است. یک تابع مسدود کننده به طور موقت جریان برنامه را متوقف می کند تا زمانی که عملکرد با موفقیت اجرا شود یا از بین برود. به طور ساده تر یعنی تا زمانی که ورودی را وارد نکرده باشید، تابع input() کد شما را مسدود می کند و برنامه شما ادامه نمی یابد.
 • شما میتوانید در این تابع تنظیم کنید چه چیزی برای دریافت ورودی به کاربر نشان داده شود. مثلا میتوانید بگویید سن خود را وارد کنید.

تابع raw_input()

تابع raw_input() نیز از کاربر ورودی می‌خواهد، اما دقیقاً آنچه را که از صفحه کلید تایپ می‌شود می‌گیرد و آنها را به رشته تبدیل می‌کند.

جالب است بدانید پایتون 3 از raw_input() پشتیبانی نمیکند. یعنی این تابع فقط زمانی مفید است که شما از پایتون استفاده میکنید. همانطور که قبلا ذکر شد، input() به طور خودکار نوع داده مناسب ورودی کاربر را شناسایی کرده و به آن تبدیل می کند. اما raw_input() همه چیز را به رشته تبدیل می کند.

می توانید از توابع مربوط به تبدیل داده ها برای تبدیل ورودی خام خود به نوع داده اصلی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید به جای رشته داده عدد صحیح داشته باشید، می توانید از int(raw_input()) استفاده کنید.

پروژه پسورد با INPUT() و RAW_INPUT()

برنامه رمز عبور پایتون در ترمینال

برای مثال ما برنامه ای در پایتون می نویسیم که از کاربر می خواهد رمز عبور را وارد کند. اگر رمز عبور اشتباه باشد، “Password incorrect. Try again.” را چاپ می کند. در غیر این صورت اگر پسورد درست باشد، “Password correct. You are now logged in!” را چاپ میکند و از برنامه خارج می شود.

کد دریافت رمز عبور پایتون 3

password = ''
while password != 'strongestPASSWORD123!':
  password = input("Enter Password: ")
  if password == 'strongestPASSWORD123!':
    print("Password is correct. You are now logged in!")
  else:
    print("Password Incorrect. Try again.")

کد دریافت رمز عبور پایتون 2

password = ''
while password != 'strongestPASSWORD123!':
  password = raw_input("Enter Password: ")
  if password == 'strongestPASSWORD123!':
    print("Password is correct. You are now logged in!")
  else:
    print("Password Incorrect.")

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید با ورودی های کاربر در پروژه های خود کار کنید! اگر در مورد هر چیزی سوالی دارید حتما در قسمت نظرات مطرح کنید.

5 (1 نفر)

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید قرار بدهم. سوالات مربوط به این مطلب را در قسمت نظرات همین مطلب اعلام کنید. سعی میکنم در اسرع وقت به نظرات شما پاسخ بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *