آموزش آردوینوآموزش الکترونیک

کتاب کلید آردوینو PDF دانلود کتاب آموزش آردوینو پی دی اف

امروزه با پیشرفت صنایع الکترونیک و توسعه‌ی روز‌ افزون حسگر ‌ها و عملگر‌ ها از یک سو و تولید انبوه و کاهش قیمت آن ‌ها از سوی دیگر، زمینه‌ ی کاربری ‌شان در محصـولات ساده و روزمره، بیش از پیش فراهم شده است. هوشمند‌ سازی ساختمان ‌ها، تعامل ‌گرایی محصولات، و ارتباط اشیاء با شبکه‌ های رایانه‌ ای از دستاورد های توسعه ‌ی فناوری الکترونیک است که در زندگی روزمره تداعی یافته است. ‌همسو با توسعه‌ زیر ساخت‌ های سخت ‌افزاری، سهولت کاربری نرم ‌افزار ها نیز افزایش یافته است.

معرفی مختصر آردوینو

گروهى از میکروکنترلر هاى قابل برنامه ریزى، با نــام «آردوینو» عرضه مى شوند که در سطح جهان از طرفداران زیادى برخوردار اند. Arduino، یک پلتفرم متن‌ باز است و مشتمل بر 2 بخش اصلى سخت افزارى و نرم افزارى اســت. کاربرد آردوینو در موضوعاتى چون هوشمند سازى محصولات و منازل، اینترنت اشــیا، مکاترونیک، و طراحى و توسعه محصولات تعامل‌گرا است. آردوینو، هم در پروژه های آموزشى و هم در محصولات نهایى قابل عرضه به بازار، قابل استفاده است. از مهم ترین ویژگى هاى آردوینو، سهولت یادگیرى و قیمت مناسب آن است.

آردوینو به ‌عنوان بستری مشتمل بر سخت ‌افزار و نرم‌ افزار منبع‌ باز و کاربر‌ پسند، جایگاه خود را نه تنها در میان دانشجویان علوم مهندسی، بلکه در بین طراحان و علاقه‌ مندان به علوم تعاملی و توسعه‌ ی محصول نیز به دست آورده است. سهولت کاربری و قیمت مناسب آردوینو، منجر به توسعه ‌ی روز افزون جامعه‌ ی کاربران آن در سـطح جهـان گردیـده کـه ایـن تعـداد رو بـه فزونی کاربران نیز، خود از امتیازات آن محسـوب می‌شـود چرا که کمک و هم‌ فکری سایر افراد، چالش اجرای پروژه‌ های جدید را به حداقل می‌رساند.

حتما ببینید :  برق اضطراری چیست ؟ آموزش انتخاب برق اضطراری ساختمان

در صورتی که میخواهید به صورت کامل با آردوینو آشنا شوید، پیشنهاد میکنم مقاله “آردوینو چیست؟” را مطالعه کنید که قسمت اول سری آموزش های آردوینو سایت آیرنکس است.

معرفی کتاب کلید آردوینو

کتاب کلید آردوینو، مشتمل بر آموزش نرم افزار و سخت افزار آردوینو از سطح پایه است و براى شروع، نیازى به دانش اولیه در زمینه الکترونیک و برنامه نویسى نمی باشد. پروژه هاى عملى موجود در کتاب، براى تکمیل آموزش ارائه گردیده اند و تمام پروژه ها، آزمایش شده و داراى توضیحات کامل هستند. همچنین تعداد قابل توجهى از حسگر ها، عملگر ها، ماژول ها و بورد هاى مختلف آردوینو معرفى شده اند.

معرفی کتاب کلید آردوینو

کتاب کلید آردوینو چگونه به ما در زمینه Arduino کمک میکند؟

کتاب کلید آردوینو که یکی از بهترین منابع فارسی در زمینه یادگیری و آموزش برنامه نویسی با آردوینو است، با بهره‌گیری از معتبرترین منابع آموزشی آردوینو در سطح جهانی تألیف گردیده و ضمن تشریح اصول استفاده از این بورد الکترونیکی، به ارائه‌ ی مثال ‌ها و پروژه‌ های هدفمند و آزمایش شده میپردازد. به همین منظور، در این کتاب پپس از معرفی کلی آردوینو، به تشریح سخت افزار و نرم افزار آن پرداخته شده و ضمن معرفی اجمالی نمونه های متداول حسگر ها و عملگر ها، نحوه ی کاربرد برخی از آن ها در قالب پروژه های ساده توضیح داده می شود. هر چند هدف از نگارش این کتاب، آموزش الکترونیک و برنامه نویسی نیست ولی در بخش هایی که لازم است، توضیح مختصری در این خصوص ارائه میگردد. امید است که مورد استفاده ی مخاطبان قرار گیرد.

حتما ببینید :  بررسی تفاوت میکروکنترلر و میکروپروسسور

دانلود کتاب کلید آردوینو

برای دانلود نسخه PDF این کتاب روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود کتاب کلید آردوینو

رمز فایل : irenx.ir

نظرتان را در مورد این مطلب با ستاره دادن اعلام کنید امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. نظرات ، مشکلات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه اعلام کنید

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید)

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا