رپورتاژ آگهی

قیمت جعبه آتش نشانی مزینانی

جوامع بشری در کلیه فعالیت‌های روزمره زندگی چه در خانه و چه در خارج خانه که به کار و فعالیت می پردازد با شکل‌های گوناگونی از خطرات مواجه می‌باشند که برای سالم ماندن باید حتماً به موارد ایمنی آگاهی داشته تا موجب ایجاد آسیبی به خود و دیگران نباشد. یکی از این حوادث آتش سوزی می باشد که آثار سویی بر روی افکار و اموال مردم ایجاد می کند.

زمان وقوع آتش سوزی باید با هوشیاری، آرامش کامل و استفاده از تجهیزات مورد نیاز از گسترش آتش جلوگیری و آتش را مهار کرد. از کپسول های آتش نشانی و دیگر تجهیزات آن برای خاموش کردن آتش استفاده می شود.  حال برای آن که در مواقع ضروری تجهیزات آتش نشانی در دسترس باشد و همچنین برای محافظت از آن ها جعبه آتش نشانی طراحی شده است.

جعبه آتش نشانی فایر باکس

جعبه آتش نشانی یا فایرباکس جهت اطفا حریق در ساختمان ها استفاده می شود که در زمان حادثه از آسیب های جانی و مالی جلوگیری می کند و با مهار حرارت و دودی که از آتش سوزی ایجاد شده است تا رسیدن مامورین آتش نشانی به محل آتش سوزی  کمک شایانی می کند. مزایای جعبه های آتش نشانی به اینجا ختم نمی شود  چرا که جعبه های آتش نشانی به ماموران آتش نشانی برای رساندن آب به طبقات بالاتر ساختمان کمک می کند تا به مشکل بر نخورند. طبق ضوابط آتش نشانی ساختمان، استفاده از جعبه آتش نشانی یک موضوع اجباری است و تا زمان  نصب جعبه های آتشنشانی طبق استانداردهای موجود، پایان کار ساختملان به شما داده نخواهد شد.

برای دریافت پایان کار ساخت ‌وساز ساختمان، باید جعبه آتش نشانی را در ساختمان خود نصب داشته باشید. لذا اگر ساختمان شما تکمیل نباشد، باید نظر مثبتی از ناظر بخش آتش‌ نشانی داشته باشید تا در آینده بتوانید مشکلت ناشی از بحث حریق را حل کنید.

این جعبه محفظه ای فلزی می باشد که در آن شیلنگ، کپسول، جعبه کمک های اولیه و سایر تجهیزات آتش نشانی وجود دارد. جعبه های آتش نشانی ابزاری ضروری و محلی ایمن برای نگهداری ابزار و تجهیزات در تمام واحد های مسکونی، تجاری ، اداری و صنعتی است.

نصب جعبه آتش نشانی

جعبه آتشنشانی مزینانی از جمله ابزارهای ضروری در واحد های مسکونی ، اداری ، تجاری و خصوصا مکان های صنعتی می باشد که در مواقع اضطراری از آنها استفاده می شود. هدف از نصب و استفاده از جعبه های آتشنشانی جلوگیری از خسارت های احتمالی در کمترین زمان ممکن می باشد لذا  نصب و محل قرارگیری جعبه های آتشنشانی بسیار مهم است و دسترسی به آنها راحت و سریع باشد. مراحل تولید جعبه های آتش نشانی از ابتدا تا انتها زیر نظر مهندسین کنترل کیفی و کارشناسان صورت می گیرد پس نگران کیفیت جعبه های آتشنشانی نباشید.

فاصله هر جعبه آتش نشانی در یک ساختمان از ۳۰ متر بیشترمی باشد. هر جعبه آتش نشانی می تواند تا فاصله ۲۰ متری خود را پوشش دهد.  نصب جعبه های آتشنشانی  در پستوها و پشت دیوارها یا شکاف هایی که در دیوار وجود دارد مکان مناسبی نیست زیرا کار کردن و دسترسی به آنها می‌تواند سخت باشد.

نصب جعبه آتش نشانی

انواع جعبه های آتش نشانی

به طور کلی جعبه های آتشنشانی از نظر نوع نصب به ۲ گروه جعبه های توکارو جعبه های روکار تقسیم بندی می شوند که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

جعبه توکار آتش نشانی

این جعبه ها  داخل دیوار نصب می شود که برمبنای نوع نصب نام گذاری و شناخته می شوند. این جعبه ها در داخل دیوار نصب شده و هم راستای دیوار می باشند. علاوه بر این ظاهر این جعبه ها نسبت به مدل های روکار منظم تر است که خود مزیتی نسبت به جعبه های روکار می باشد. جعبه های توکار در انواع مختلفی همچون تک کابین، دوکابین و … با بدنه هایی از جنس استیل و فولاد ساخته می شوند.

جعبه های روکار آتش نشانی

در مواردی که فضای جعبه در طراحی ساختمان تعبیه نشده باشد از جعبه های روکار استفاده کنیم . این جعبه ها روی دیوار نصب می شوند و دارای طرح های متنوع و ابعاد مختلفی هستند.

جعبه آتش نشانی استیل مزینانی

جعبه آتش نشانی استیل از ورق استیل تشکیل شده و روکش آن از نیکل و کروم می باشد، این امر منجر به افزایش مقاومت و ماندگاری آن شده است. جعبه های آتشنشانی استیل ضد ضربه بوده و به دلیل روکش و آبکاری نیکل و کروم دچار ساییدگی و فرسایش نمی شوند.

این جعبه دارای بست های آلومینیومی با ضخامت های مختلف و متفاوت است. در جعبه آتش نشانی استیل با توجه به نیاز و شرایط استفاده از آن در آپارتمان ها، هتل ها و کارخانجات شلنگ، نازل، قرقره، شیر و کوپلینگ، کپسول آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

جعبه استیل آتش نشانی در دو نوع استیل مات، استیل آینه ای طلایی و بصورت جعبه توکار و روکار می باشد. جنس این نوع از جعبه های  آتش نشانی از فواد ضد زنگ ( استنلس استیل ) می باشد. این جعبه های استیل برای  نگهداری شلنگ  و قرقره در سیستم تر یا خشک آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر در مورد این مطلب سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید

جعبه آتش نشانی استیل مزینانی

مزایای جعبه آتش نشانی استیل

از مزایای جعبه آتش نشانی استیل به ظرافت در طراحی، زیبایی، استحکام در ضربه، تنوع در رنگ و اندازه آن می توان اشاره کرد. تولید بر مبنای استاندارد های جهانی، کیفیت بالا، زیبایی و طراحی مدرن، مورد تاییدسازمان آتش نشانی،سرعت بالا و سهولت استفاده، قیمت مناسب از دیگر مزایای جعبه آتش نشانی استیل می باشد.

جعبه های استیل بر اساس تکنولوژی بروز  و استانداردهای جهانی تولید می شود و از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی دارای تأییدیه می باشند. این جعبه ها بصورت تمام استیل با درب استیل و  ورق استیل همراه با لولا و قفل استیل ساخته می شوند. در طراحی های جدید جعبه های آتش نشانی استیل، از قفل های سوییچی به دلیل آسیب دیدگی بالا استفاده نمی شود که این امر موجب افزایش زیبایی در طراحی محصول نهایی می شود.

جعبه های آتش نشانی استیل به صورت خالی و یا همراه با تجهیزات داخلی در دو مدل تهیه می شوند. جعبه های خالی شامل جعبه استیل، اهرم ، قفل و قرقره می باشد. جعبه های پر نیز شامل جعبه استیل، قفل،قرقره، اهرم ، شلنگ با کوپلینگ، هیدرانت، نازل سه حالته با هیدرانت می باشد.

درانتها باید گفت که قیمت جعبه آتش نشانی استیل بر اساس ابعاد، ضخامت، نوع و تمامی فاکتورهایی متفاوت است لذا شما برای تهیه جعبه آتشنشانی استیل تمام فاکتورهای گفته شده را لحاظ کنید.

منبع: https://www.firebox-mazinani.com/

5 (1 نفر)

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید قرار بدهم. سوالات مربوط به این مطلب را در قسمت نظرات همین مطلب اعلام کنید. سعی میکنم در اسرع وقت به نظرات شما پاسخ بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *