رپورتاژ آگهی

مهاجرت به اتریش گزینه جدید سلبریتی ها

مهاجرت به اتریش برای افرادی که خارج از قاره اروپا زندگی می کنند یکی از بهترین گزینه ها می باشد. به همین جهت با توجه به حجم بالای سوالات این محتوا را برای پاسخ به سوالات شما در خصوص مهاجرت به اتریش آماده کرده ایم.

مهاجرت به اتریش

در چند سال اخیر مهاجرت به اتریش با استقبال زیادی روبرو شده است این کشور دارای 9 ایالت می‌باشد و در اروپای مرکزی قرار دارد. کشور اتریش با کشورهایی نظیر : اسلواکی _ مجارستان _ جمهوری چک _ آلمان _ لیختن اشتاین _ سوئیس _ ایتالیا و اسلوونی هم مرز است. دسترسی سریع و آسان به کشورهای اروپایی یکی از دلایل مهاجرت و محبوبیت آن شده است. این کشور، یک کشور ثروتمند محسوب می‌شود. به دلایلی از جمله : امنیت بالا _ شرایط تحصیل رایگان _ موقعیت شغلی مناسب _ پایین بودن نرخ بیکاری و امکاناتی دیگر، باعث جذب مهاجر در آنجا شده است. سرانه تولید ناخالص داخلی و صنعت گردشگری مهم ترین بخش اقتصاد اتریش به شمار می‌رود.

مهاجرت به اتریش از راه هایی امکان پذیر است؟

1 _ از طریق کار : اولین گام برای مهاجرت به این کشور از طریق کار و گرفتن ویزای کار در آنجا می‌باشد. افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می‌توانند با کسب ویزای کار وارد آنجا شوند. این ویزا 6 ماه اعتبار دارد و فرد می‌تواند به صورت قانونی دنبال کار باشد.

2 _ از طریق سرمایه گذاری : با سرمایه گذاری در این کشور می‌توان تابعیت آن را گرفت. در مواردی خاص سرمایه گذاران می‌توانند، بدون نیاز به اقامت و داشتن تابعیت مضاعف، درخواست تابعیت دهند. ولی فقط سرمایه گذاری و خرید ملک باعث گرفتن ویزا نمی‌شود. سرمایه گذاری پویا و پیوسته در اقتصاد آن باعث اخذ ویزای سرمایه گذاری می‌شود. برای این کار باید در کارهایی که برای دولت در اولویت است مثل تجارت در صنعت و سرمایه های ریسک پذیر، سرمایه گذاری شود.

راه های دیگر مهاجرت به اتریش

1_ از طریق ازدواج : اگر فردی به صورت رسمی با شهروند اتریشی ازدواج کند به تابعیت آن کشور در می‌آید.  در این روش متقاضی 6 سال باید قانونا در اتریش اقامت داشته باشد و 5 سال هم زندگی مشترک با همسر خود داشته باشد. برای جلوگیری از ازدواج سوری و دور زدن قانون مراجع ذیربط سند ازدواج را مورد بررسی قرار می‌دهند.

ازدواج در اتریش

2_ از طریق تولد : تولد به خودی خود در این کشور تابعیتی در پی نخواهد داشت. اخذ تابعیت از طریق تولد از سیستم خون تبعیت می‌کند. یکی از والدین باید تبعه این کشور باشد و تابعیت پدر باعث تبعیت فرزند هم خواهد شد.

3_ از طریق ویزای هنرمندان : اگر فردی تحت عنوان هنرمند تمام وقت کار کند و درآمد او از این راه باشد، می‍‌تواند جواز اسکان هنرمندان را بگیرد. این مجوز 1 ساله است. هنرمندانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند باید اظهار نامه کتبی و شرایط عمومی اعطای مجوز از طرف کارفرما را داشته باشند تا بتوانند فعالیت کنند.

مزایای مهاجرت به اتریش

 • بیمه تامین اجتماعی و درمانی : شهروندان اتریشی هزینه ‌ای برای خدمات پزشکی در بیمارستان های دولتی پرداخت نمی‌کنند و تحت پوشش بیمه سلامت هستند. کارفرمایان هم هزینه های تامین اجتماعی همه کارکنان و کارمندان را پرداخت می‌کنند.
 • دسترسی آزاد به بازار کار : چون این کشور یک ابر صنعت به شمار می‌رود، بنابراین بازار کار بسیار خوبی برای مهاجران دارد.
 • آزادی داشتن یک تجارت : افراد بدون اینکه دارایی خود را بلوکه کنند، برای ویزای تمکن مالی، می‌توانند سرمایه گذاری امن داشته باشند.

از دیگر مزایای مهاجرت به اتریش

 • آزادی رفت و آمد در منطقه شینگن : چون این کشور جزء اتحادیه اروپا است، بنابراین اقامت این کشور به معنی گرفتن اقامت اروپایی است.
 • توانایی همراه کردن اعضای خانواده : با توجه به قانون پیوند خانواده، افرادی که از طریق کار _ تحصیل و سرمایه گذاری اقامت آنجا را گرفته‌اند، می‌توانند برای خانواده خود هم اقامت بگیرند.
 • دسترسی به آموزش رایگان : چون این کشور دارای دانشگاه های برتری در سطح جهان است و از لحاظ تحصیلی هم در سطح بالایی قرار دارد، برای افرادی که مهاجرت به اتریش را دارند تحصیل رایگان فراهم می‌کنند.

اخذ تابعیت اتریش چگونه است؟

بر اساس شرایط متقاضی ، انتخاب یک روش مناسب برای تابعیت و اقامت در این کشور یک امر مهم به حساب می‌آید. با توجه به بررسی های متعدد افرادی که دارای شرایط لازم هستند از راه های مختلف می‌توانند تابعیت اتریش را بگیرند. با گذشت 5 سال زندگی متوالی در این کشور می‌توان اقامت دائم گرفت و با 10 سال زندگی می‌توان به تابعیت آن کشور رسید. برای اخذ پاسپورت اتریش شرایط زیر لازم است :

 • نداشتن سوء پیشینه کیفری
 • داشتن تمکن مالی و درآمد برای تامین هزینه های زندگی
  مهارت زبان آلمانی در سطح B2
 • آگاهی لازم از سیستم دموکراسی اتریش
 • داشتن دانش کافی در زمینه تاریخ اتریش و ایالت های آن
 • عدم ایجاد تهدید بر علیه کشور اتریش

چگونگی سرمایه گذاری در اتریش

چون کشور اتریش از لحاظ سرمایه گذاری بسیار قدرتمند است که باعث جذب سرمایه گذاران به سوی خود شده است. چند روش سرمایه گذاری در این کشور :

1 _ سرمایه گذاری از طریق خرید ملک : یکی از روش های آسان برای مهاجرت به اتریش، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است. خرید ملک در این کشور از طریق افراد خارجی با توجه به یک سری شرایط امکان پذیر است. کمیته محلی باید به فرد این اجازه را بدهد تا بتواند ملکی را بخرد.

روش دیگر برای سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت : مهاجرت از این روش با توجه به سبک شرکت به صورت محدود امکان پذیر است. که مراحل آن عبارتند از :

 •  فعالیت و راه اندازی شرکت با توجه به تامین هزینه های شرکت ثبت شده و ارائه مدارک اصلی.
 • شرکت ثبت شده باید اساس‌نامه ارائه دهد.
 • مدیر عامل و سهام دار برای شرکت مورد نظر باید معین شود.
 • به حساب صاحب اصلی شرکت باید سرمایه اولیه انتقال یابد، که مبلغ آن حداقل 35 هزار یورو می‌باشد.
 • نماد تجاری شرکت باید ثبت شود
 • کارمندان شرکت باید بیمه درمانی شوند.
 • مدیران شرکت در بیمه اجتماعی باید ثبت نام کنند.
 • مجوز مالیاتی باید گرفته شود
 • این مراحل باعث استخدام در شرکت شده و همین امر اقامت در اتریش را در پی خواهد داشت.
5 (3 نفر)

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید قرار بدهم. سوالات مربوط به این مطلب را در قسمت نظرات همین مطلب اعلام کنید. سعی میکنم در اسرع وقت به نظرات شما پاسخ بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *