آموزش رزبری پای

آموزش نصب TeamViewer در رزبری پای (کنترل از راه دور + فیلم)

سلام. آموزش نصب TeamViewer در رزبری پای (کنترل از راه دور) را آماده کردیم.

TeamViewer یکی از رایج ترین نرم افزارهایی است که از راه دور به صفحه نمایش برخی رایانه های دیگر دسترسی دارد. این همان RealVNC است اما با ویژگی های بیشتر. مانند RealVNC در تیم ویوور (TeamViewer) می توانید ضمن دسترسی به سیستم، پیام و کنفرانس ویدیویی را انجام دهید. TeamViewer به دلیل فراهم کردن دسترسی از راه دور به سیستم شما برای عیب یابی یا آموزش یا … بسیار محبوب است. این برنامه اغلب توسط تیم های پشتیبانی استفاده می شود زیرا تشخیص و رفع مشکلات را بسیار ساده تر می کند. اگر چندین کاربر یا دفاتر مختلف را در مکان های مختلف دارید می توانید تمام کاربران خود را از یک مکان مدیریت کنید و این بهترین روش برای مدیریت سیستم ها است.

در این آموزش TeamViewer را در Raspberry Pi نصب خواهیم کرد تا از هر جای دنیا به دسک تاپ آن دسترسی پیدا کند. خاطر نشان میکنم که نسخه استاندارد TeamViewer برای Raspberry Pi بطور رسمی در دسترس نیست و نصب نسخه کامل در رزبری پای نیازمند طی کردن یک فرایند کاملا متفاوت است. همچنین نسخه کامل پایدار نیست و گاهی کار نمی کند. بنابراین در اینجا ما TeamViewer Host را در برد رزبری پای نصب خواهیم کرد که برای دریافت اتصالات از رایانه های دیگر طراحی شده است. از رزبری پای نمی توانید به صفحه نمایش دیگران دسترسی پیدا کنید اما میتوانید از سیستم های دیگر به برد Raspberry Pi دسترسی پیدا می کنید.

نصب TeamViewer در Raspberry Pi

1. قبل از نصب TeamViewer ، باید اطمینان حاصل کنیم که بسته های نصب شده و سیستم عامل ما به روز هستند. برای انجام این کار ، دستورات زیر را یکی یکی اجرا کنید.

برای یادگیری آردوینو (برنامه نویسی، ساخت ربات، ارتباط با اندروید) روی دوره آموزش آردوینو کلیک کنید.
برای یادگیری کامل الکترونیک روی دوره آموزش الکترونیک کلیک کنید.
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

2. بعد از به روزرسانی بسته ها در رزبری پای، بسته های نرم افزاری را از سرور TeamViewer با استفاده از دستور wget بارگیری کنید. پرونده بارگیری یک پرونده .deb خواهد بود که یک پرونده بایگانی است و شامل تمام بسته های مورد نیاز TeamViewer می باشد.

wget https://download.teamviewer.com/download/linux/teamviewer-host_armhf.deb

3. حالا فایل بارگیری شده را با استفاده از دستور dpkg نصب کنید.

sudo dpkg -i teamviewer-host_armhf.deb

4. پس از نصب ، خطا هایی رخ میدهند و برخی از بسته ها نصب نمیشوند. ما باید این خطاها را با استفاده از package manager برای تعمیر پرونده ها برطرف کنیم. دستور زیر را برای رفع خطاها اجرا کنید.

sudo apt --fix-broken install

نصب TeamViewer در Raspberry Pi

5. اکنون باید TeamViewer به درستی نصب شده باشد و روی Raspberry Pi کار کند. این کار به طور خودکار با هر بوت Raspberry Pi آغاز می شود. بنابراین نیازی نیست که آن را به صورت دستی با استفاده از دستورات خاصی شروع کنید.

پیکربندی TeamViewer در رزبری پای

1. حالا ، باید یک پسورد را برای TeamViewer تنظیم کنیم. می توان آن را با استفاده از خط فرمان یا با استفاده از رابط کاربری راه ‌اندازی کرد. در ترمینال ، می توان این کار را با استفاده از دستور زیر انجام داد.

sudo teamviewer passwd <password>

رمز عبور خود را ایمن نگه دارید زیرا با دانستن آن فردی میتواند به رزبری پای شما دسترسی پیدا کند.

2. پس از تنظیم رمز عبور ، به TeamViewer ID نیاز داریم تا بین رزبری پای و سیستم شخصی ارتباط برقرار کنیم. برای به دست آوردن شناسه TeamViewer ، دستور زیر را اجرا کنید.

teamviewer info

پیکربندی TeamViewer در رزبری پای

شناسه را در جایی ذخیره کنید.

3. به جای این کاره ا، اگر حساب TeamViewer دارید ، می توانید بدون تنظیم رمز یا شناسه ، دسترسی را به راحتی دریافت کنید. دستور زیر را اجرا کرده و اطلاعات خود را وارد کنید.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید
sudo teamviewer setup

از شما خواسته می شود قوانین را بپذیرید ، مراحل ذیل را که در صفحه نشان داده شده است دنبال کنید و اطلاعات خود را وارد کنید. اگر از رابط کاربری گرافیکی استفاده می کنید ، روی نوار taskbar روی نماد TeamViewer کلیک کنید.

اجرای تیم ویوور در رزبری پای

اگر می خواهید به TeamViewer ID تکیه کنید ، بر روی set a personal password کلیک کنید یا اگر می خواهید دسترسی آسان داشته باشید ، پیش بروید و بر روی Grant easy access کلیک کنید و اطلاعات TeamViewer خود را وارد کنید.

اکنون همه چیز برای کنترل از راه دور برد رزبری پای آماده است.

کنترل برد رزبری پای از راه دور با TeamViewer

1. برای دسترسی به Raspberry Pi از طریق سایر سیستم ها ، باید نرم افزار TeamViewer را نصب کنیم. بنابراین ، نرم افزار را دانلود کرده و آن را باز کنید.

2. TeamViewer را در PC باز کنید و پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد. حال باید در فضای Partner ID شناسه تیم ویوور برد رزبری پای را وارد کنید.

کنترل برد رزبری پای از راه دور با TeamViewer

3. وارد IDV TeamViewer Raspberry pi شوید و روی Connect کلیک کنید. سپس گذرواژه ای که در Raspberry pi تنظیم کرده اید را وارد کرده و روی OK کلیک کنید اگر همه موارد صحیح باشد ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده می شود ، دسکتاپ رزبری پای را در یک پنجره مشاهده خواهید کرد.

برقراری ارتباط با برد Raspberry pi از طریق تیم ویوور

4. اکنون می توانید پرونده های رزبری پای خود را از راه دور کنترل کرده و به آنها دسترسی داشته باشید و همچنین می توانید مطابق شکل زیر با کاربر گپ بزنید.

آموزش کامل کنترل از راه دور برد رزبری پای

اینگونه است که ما می توانیم با نصب بسته میزبان TeamViewer در رزبری پای به دسک تاپ Raspberry Pi دسترسی پیدا کنیم. فیلم زیر به شما در درک این آموزش کمک میکند.

برای مشاهده توضیحات روی دوره مورد نظر کلیک کنید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام آیرنکس عضو شوید.

تصویر از محمد رحیمی

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید) سعی میکنم تمام نظرات را پاسخ دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *