نرم افزار

دانلود نرم افزار Thonny 4.0.2 (رایگان)

لینک دانلود رایگان نرم افزار تونی Thonny برای ویندوز را آماده کردیم. در این مطلب میتوانید آخرین نسخه کامپایلر تونی را دانلود کنید. از Thonny برای برنامه نویسی میکروپایتون در جهت راه اندازی برد های مختلف مثل رزبری پای پیکو، ESP32 و… استفاده میشود. Thonny یک محیط توسعه یکپارچه ساده و رایگان است که مخصوص مبتدیان پایتون نوشته شده، این ابزار یک دیباگر کوچک نیز در داخل خود دارد که به شما قابلیت بررسی کدها را می‌دهد. اگر با سیستم های تعبیه شده (embedded) مثل رزبری پای ، اورنج پای ، نانو پای و ….. سروکله زده باشید ، قطعا اسم پایتون (Python) برایتان آشنا خواهد بود.

میکروپایتون چیست؟

بسیاری از میکروکنترلرها با زبان های برنامه نویسی وفق داده نشده است و جای خالی یک زبان برنامه نویسی شی گرا و ساده برای ارتباط با میکرو به شدت احساس می‌شد.

همه چیز دشوار بود تا اینکه زبان برنامه نویسی میکروپایتون شکل گرفت. میکروپایتون برای ارتباط با میکروکنترلرها و مدارات الکترونیکی و اجرای پروژه ها استفاده می‌شود. در دنیای میکروکنترلرها میکروپایتون نقش سیستم عامل دارد. میکروپایتون در مقایسه با دیگر زبان های برنامه نویسی برای تازه کاران و افرادی که تا به حال تجربه ی کدنویسی با زبان های برنامه نویسی محاسبه گر را نداشتند اند، کاربردی و ساده است.

نرم افزار Thonny

MicroPython  یک پیاده‌سازی از زبان برنامه‌نویسی پایتون است که شامل زیرمجموعه کوچکی از کتابخانه های استاندارد پایتون است و برای اجرا بر روی میکروکنترلرها و در محیط‌های محدود بهینه شده‌است.

میکروپایتون  به انگلیسی Micropython ، یک نسخه فشرده شده از پایتون 3 است. بخشی از SDL پایتون را ندارد تا حجم آن قابل آپلود روی میکروکنترلر باشد. در عوض کلاس‌ها و تابع‌هایی برای کار با سخت افزار دارد.

از زبان برنامه نویسی میکروپایتون در پروژه های صنعتی و…قابل استفاده است و جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. با یک زبان برنامه نویسی ساده پروژه های خارق العاه و کاربردی را در سریع ترین زمان ممکن با کمترین تعداد خط کدنویسی اجرا می‌کنید. میکروپایتون بر اساس زبان برنامه نویسی پایتون 3 پیاده سازی است.

این زبان برای تازه کاران، مبتدیان، دانش آموزان و دانشجویان یک زبان بسیار ساده، قابل فهم و شی گرا است که میتوانید در کمترین تعداد خط کدنویسی از کلاس ها و توابع پایتون و کتابخانه های پایتون برای کدنویسی میکروکنترلرها استفاده کنید.

دانلود نرم افزار Thonny

حجم : 23 مگابایت 

رمز فایل : irenx.ir

4.9 (8 نفر)

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید قرار بدهم. سوالات مربوط به این مطلب را در قسمت نظرات همین مطلب اعلام کنید. سعی میکنم در اسرع وقت به نظرات شما پاسخ بدهم.

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *