آموزش الکترونیکپروژه الکترونیک

فلش خور USB و بلوتوثی کردن ضبط قدیمی (آموزش کامل)

حتما شما هم در خانه تان ضبط های قدیمی را دارید که نوار کاست یا سی دی خور هستند. یا ضبط های ماشین قدیمی که قابلیت اتصال بلوتوثی را ندارند. ما در این مطلب نحوه فلش خور (USB) کردن و همچنین اضافه کردن قابلیت اتصال به صورت بلوتوث به ضبط های قدیمی را آماده کردیم.

چرا ضبط خود را بلوتوثی و فلش خور کنیم؟

اغلب ماشین ها با مدل های مختلف سیستم های صوتی و آمپلی فایر های قوی دارند اما قابلیت فلش خوردن یا اتصال به صورت بلوتوثی را ندارند. در خانه ها نیز ضبط های قدیمی هست که شاید بخواهیم به آنها قابلیت اتصال USB و بلوتوث را اضافه کنیم. ما میتوانیم هزینه زیادی کنیم و یک ضبط جدید بخریم یا با هزینه بسیار کم همان ضبط های قدیمی را فلش خور کنیم.

طبیعتا با این اوضاع اقتصادی، راه دوم یعنی فلش خور کردن ضبط های قدیمی به صرفه تر است. ما میخواهیم به صورت تصویری و با دقت نحوه اضافه کردن USB و بلوتوث به ضبط پخش های ماشین و خانگی را آموزش دهیم.

اگر بخواهید میتوانید یک برد فلش خور جعبه دار بخرید.اما اگر علاقه دارید که کار شما با صرفه و حرفه ای باشد میتوانید ادامه آموزش را دنبال کنید. بهتر است اگر با لحیم کاری آشنا نیستید، آموزش لحیم کاری را مشاهده کنید.

آموزش کامل فلش خور کردن ضبط قدیمی

مرحله اول: یکی از انواع برد های فلش خور را خریداری کنید. میتوانید از فروشگاه های مختلف برد مورد نظر خود را خریداری کنید. یک مدل مناسب که دارای قابلیت USB، بلوتوث و AUX است در زیر نشان داده شده است.

فلش خور کردن ضبط قدیمی

مرحله دوم: وقتی برد فلش خور را خریداری میکنید، دو سوکت زیر را در آن مشاهده خواهید کرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید یک سوکت دارای 2 پین و سوکت دیگر دارای 3 پین است.

بلوتوثی کردن ضبط قدیمی

مرحله سوم: حالا باید سوکت هایی که همراه با برد فلش خور (+ بلوتوث) برای شما ارسال شده است را به برد متصل کنید. سوکت 3 پین برای خروجی صدا است و سوکت 2 پین برای تغذیه برد است که میتواند 5 تا 12 ولت باشد. مانند تصویر این سوکت ها را متصل کنید.

چطور ضبط ماشین را فلش خور کنیم

مرحله چهارم: اگر میخواهید از قابلیت رادیو FM نیز استفاده کنید، کافی است که سیم قرمز رنگ را به روی برد در سوراخ مخصوص آنتن FM لحیم کنیم.

بلوتوث دار کردن ضبط ماشین

مرحله پنجم: حالا باید سمت دیگر سوکت ها را متصل کنیم. شما میتوانید این سیم ها را به دستگاه پخش یا آمپلی فایر متصل کنید. شما باید سوکت دو تایی را به منبع تغذیه 5-12 ولت متصل کنید و سوکت سه تایی را به فیش AUX یا پایه های مربوط به AUX دستگاه خود متصل کنید.

سوکت دو سیم را به آداپتور با ولتاژ 5 تا 12 ولت یا باتری ماشین متصل کنید. همچنین در اتصال مثبت و منفی این سوکت دقت کنید زیرا اتصال اشتباه قطب مثبت و منفی برد باعث آسیب دیدن آن میشود.

سوکت سه سیم را به پایه های فیش نری AUX (میتوانید از هر جایی خریداری کنید) لحیم کنید. سپس این فیش را به راحتی وارد ورودی AUX دستگاه پخش (سینما خانگی) یا ضبط ماشین و آمپلی فایر کنید.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

زمانی که فیش نری AUX را به برد فلش خور متصل کردید، میتوانید آن را به راحتی به دستگاه های دیگر خود متصل کنید.

AUX دار کردن ضبط قدیمی

اگر ضبط ما ورودی AUX نداشت چکار کنیم؟

به راحتی دستگاه پخش / ضبط خود را پیش تعمیرکار ببرید. از تعمیر کار بخواهید که سوکت سه سیم را به پایه های آمپلی فایر درون ضبط و یا دستگاه شما لحیم کند.

4/5 - (3 امتیاز)

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام آیرنکس را دنبال کنید.
تصویر از محمد رحیمی

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید قرار بدهم. سوالات مربوط به این مطلب را در قسمت نظرات همین مطلب اعلام کنید. سعی میکنم در اسرع وقت به نظرات شما پاسخ بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.