رپورتاژ آگهی

8 نکته حیاتی برای خرید بک لینک

خرید بک لینک یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین فاکتور‌ها در تسریع و تثبیت روند سئو سایت شما هستند و می‌توان با استفاده از بک لینک، بعد از رعایت سئوی آن پیج از رقبای خود پیشی بگیرید. اما این تکنیک خوش خط و خال یک روی دیگر هم دارد. هنگامی که گوگل متوجه فیک بودن لینک‌های شما بشود، رفتار دیگری نسبت به وبسایت شما انجام می‌دهد. چه بسا این احتمال وجود داشته باشد که توسط گوگل از نتایج جستجو نیز حذف شوید. برای بررسی موانع خرید بک لینک در ادامه با این مقاله همراه باشید…

1. آیا آخرین مرحله کار، نوشتن رپورتاژ است؟

گوگل با خریدن بک لینک و رپورتاژ موافق نیست و حتی امکان دارد پس از کشف این نوع فعالیت‌ها، وبسایت شما را جریمه کند. پس در نتیجه به کار گرفتن احتیاط و استفاده از تخصص در این کار، یک امر ضروریست. حتی شاید ممکن است تمام نکات مربوط به برگزاری کمپین رپورتاژی را رعایت کنید اما به دلیل عدم تجربه کافی، گوگل فعالیت شما را نادیده بگیرد و به این شکل وقت و سرمایه شما به هدرد برود.

2. تفاوت رپورتاژ و بک لینک

بک لینک ها متشکل از تمام لینک هایی است که به صورت‌های مختلف به صفحات وبسایت شما داده می‌شود و بر روی پیج رنک و آتوریتی شما تاثیر میگذارد. نوعی از بک لینک که به همراه یک مقاله منتشر می‌شود و لینک موردنظر در متن مقاله با انکر تکست های مختلف گنجانده می‌شود رپورتاژ نامیده می‌شود.

3. رپورتاژ خود را در کجا بارگذاری می‌کنید؟

اگر انتظار کسب نتیجه مطلوب در کمپین خود دارید باید به نکات بسیار زیادی راجع به پلتفرم انتشاردهنده رپورتاژ دقت کنید. اسپم اسکور، آتوریتی واقعی صفحات، حجم مقالاتی که میزبان در موضوع کیورد ما نوشته است، شرایط انتشار رپورتاژ و چندین فاکتور کلیدی دیگر از مهم‌ترین نکات قابل بررسی برای انتخاب میزبان انتشار رپورتاژ است.

4. آتوریتی واقعی چیست؟

4. آتوریتی واقعی چیست؟

آتوریتی واقعی یک معیار قابل استناد است که توسط پلتفرم ماز (MOZ)  ارائه می‌شود و نشان‌دهنده قدرت تخمینی صفحات و دامنه وبسایت است. با مقایسه آتوریتی سایت‌های مختلف می‌توانید بهترین میزبان را برای انتشار رپورتاژ خود انتخاب کنید. اگر به این موضوع دقت نکنید ممکن است تا هزینه و زمان ارزشمند خود را با پرداخت هزینه به وبسایت‌هایی که قدرت و اعتبار لازم را برای اهداف شما ندارند از دست بدهید.

5. انتخاب کلمه کلید تا چه میزان مهم است؟

در این بخش باید به دو نکته کلیدی توجه کنید: اول انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای مقاله و دوم انتخاب انکر تکست. انتخاب هوشمندانه کلمه کلیدی باعث می‌شود تا keyword targeting وبسایت شما بهبود پیدا کند. کیورد تارگتینگ به این معنا است که ما به درستی به گوگل بفهمانیم دقیقاً کدام صفحاتمان با چه کلیدواژه‌هایی رتبه بگیرند.

در صورت انتخاب مناسب کیورد حتی مقاله رپورتاژی شما نیز با کلمه کلیدی مورد نظر رتبه مناسبی می‌گیرد که خود موجب کسب ورودی از طریق جستجوی کاربر و صفحه میزبان خواهد شد. موضوع بعدی هم انتخاب درست و تخصصی انکر تکست است. انتخاب انکر تکست مناسب نیز به طبیعی‌تر جلوه دادن کمپین شما کمک کرده تا مورد خشم گوگل قرار نگیرید. انکر تکست‌ها کلماتی‌اند که کاربر از طریق آن‌ها بر روی لینک ما کلیک می‌کند.

6. انواع انکرتکست و اهمیت آن‌ها

6. انواع انکرتکست و اهمیت آن‌ها

انکر تکست‌ها انواع مختلفی مختلفی دارند که از پرکاربرد‌ترین آن‌ها می‌توان به Exact Match یا تطبیق کلی، Partial Match یا تطبیق جزئی، Naked Link یا لینک عریان، co-occurrence کیوآکیورنس، co-citation کوسایتیشن و… اشاره کرد. استفاده از انواع انکر تکست در متن‌های رپورتاژی موجب می‌شود تا گوگل به فیک بودن لینک‌سازی‌های ما شک نکند.

7. چگونه بهترین قیمت را پیدا کنیم؟

اگر شما به عنوان یک مشتری ساده به میزبان انتشار رپورتاژ درخواست بدهید احتمالاً هنگام تخفیف گرفتن به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نکنید. در حالی که یک تیم متخصص با ترافیک کاری بالا به عنوان مشتری ثابت شناخته می‌شود و این توانایی را دارد تا برای شما قیمت پایین‌تری را از میزبان درخواست کند. کاهش هزینه انتشار رپورتاژ باعث می‌شود تا نرخ بازگشت سرمایه شما در دراز مدت افزایش چشمگیری داشته باشد.

8. چرا باید از لایه‌سازی استفاده کنیم؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم مهم‌ترین وظیفه ما در انتشار رپورتاژ طبیعی جلوه دادن لینک‌سازی است. منظور ما ازز لایه‌سازی لینک دادن مجدد به صفحاتی است که به صفحه ما لینک می‌دهند. این کار موجب پخش شدن لینک‌ها و قدرت صفحه و همینطور جلب اعتماد خزنده‌های گوگل خواهد شد. در صورت بی‌توجهی به این موضوع، جعلی بودن لینک‌سازی شما برملا خواهد شد و موتور جستجو تمام فعالیت های شما را ایگنور خواهد کرد.

ایگنور شدن به این معنا نیست که سایت شما پنالایز می‌شود اما می‌تواند باعث از بین رفتن تاثیر تمام هزینه‌هایی که در آف پیج کرده‌اید بشود. نادیده گرفته شدن یا همان ایگنور شدن لینکسازی توسط الگوریتم رنک برین گوگل که در سال 2022 رول‌اوت شد موجب افت رتبه‌های شما و حذف شدن از نتایج جستجو خواهد شد.

منبع: Seorooz.net

5 (1 نفر)

اگر در مورد این مطلب سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید قرار بدهم. سوالات مربوط به این مطلب را در قسمت نظرات همین مطلب اعلام کنید. سعی میکنم در اسرع وقت به نظرات شما پاسخ بدهم.