آموزش آردوینوپروژه های آردوینو

پر کردن اتوماتیک بطری با آردوینو (خط تولید آب معدنی)

سلام. اینبار پروژه آردوینو پر کردن اتوماتیک بطری ( مانند خط تولید کارخانه آب معدنی ) را آماده کردیم. فیلم عملکرد مدار را از دست ندهید !

پروژه آردوینو پر کردن اتوماتیک بطری

دستگاه های پر کردن اتوماتیک بطری بیشتر در صنایع نوشیدنی و نوشابه استفاده میشوند. بیشتر این دستگاه ها از PLC استفاده میکنند اما شما میتوانید با یک پروژه آردوینو نیز این دستگاه را بسازید. شما میتوانید Arduino را طوری برنامه ریزی کنید که به طور خودکار با استفاده از سنسور مادون قرمز IR یا التراسونیک ، بطری ، لیوان یا … را تشخیص دهد و نوار متحرک را متوقف کنند و پس از پر شدن نوار را دوباره حرکت دهد.

در این پروژه Arduino ما میخواهیم با استفاده از آردوینو Uno یک نمونه ساده از دستگاه پر کننده بطری را طراحی کنیم. تسمه نقاله توسط یک موتور با سرعت از پیش تعیین شده حرکت میکند. ما از سنسور IR برای شناسائی بطری استفاده کردیم.هنگامی که بطری به مکان مورد نظر میرسد ، سنسور مادون قرمز آن را تشخیص میدهد و به آردوینو اطلاع میدهد. برد آردوینو نیز تسمه نقاله را متوقف میکند و دستور باز شدن شیر را به شیر برقی میدهد. بعد از پر شدن بطری ، تسمه نقاله جرکت میکند تا بطری بعدی به مکان مورد نظر برسد و این عمل تکرار میشود. فیلم عملکرد مدار رو ببینید تا دقیق متوجه بشین !

قطعات مورد نیاز پروژه آردوینو Uno

  • برد آردوینو Uno
  • استپر موتور nema17
  • رله
  • موتور درایو A4988
  • شیر برقی سلونوئید
قطعات مورد نیاز را از فروشگاه قطعات آیرنکس تهیه کنید.

مدار پروژه خط تولید کارخانه با آردوینو

مدار پروژه خط تولید کارخانه با آردوینو

برای یادگیری آردوینو (برنامه نویسی، ساخت ربات، ارتباط با اندروید) روی دوره آموزش آردوینو کلیک کنید.
برای یادگیری کامل الکترونیک روی دوره آموزش الکترونیک کلیک کنید.

شماتیک پروژه توسط نرم افزار fritzing رسم شده است. در این پروژه ما شیر برقی را به وسیله رله به آردوینو متصل کردیم. همچنین از ماژول درایور A4988 برای کنترل استپ موتور استفاده شده. پین ورودی ماژول رله به پین 7 آردوینو یونو متصل میشود. پین های Direction و Step از ماژول درایور A4988 به پین های 2 و 4 آردوینو متصل شده اند. پین Out سنسور مادون قرمز را به پین 3 آردوینو وصل کردیم.. شیر برقی سلونوئید توسط یک منبع تغذیه 24 ولت تغذیه می شود و موتور استپر از منبع انرژی 12 ولت تغذیه می شود.

موارد موجود در فایل : فایل سورس آردوینو ، شماتیک کامل و …

دانلود فایل های پروژه PRkhtto(irenx.ir)

3.7/5 - (8 امتیاز)

دوره آموزش الکترونیک

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام آیرنکس را دنبال کنید.

تصویر از محمد رحیمی

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید را قرار دهم. (در خصوص سوال در مورد این مطلب از قسمت نظرات همین مطلب اقدام کنید) سعی میکنم تمام نظرات را پاسخ دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *