رپورتاژ آگهی

چرا آموزش سئو مهم است؟ سئو یک ابزار پولسازی بینظیر

چرا آموزش سئو مهم است و آیا سئو را می توان به عنوان یک شغل در نظر گرفت. این سوالی است که بسیاری از افراد در شروع کار خود در مسیر سئو می پرسند و وقتی متوجه می شوند این ابزار چقدر عالی و مفید است، با قدرت بیشتری در این مسیر پیش می روند.

سئو در واقع یکی از کانال های مهم بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است. امروزه بسیاری از کسب و کارها برای فروش بیشتر روی به ایجاد سایت و قرار دادن محصولات خود در آن کرده اند. اما باید بدانید فقط ایجاد یک سایت و توقع فروش داشتن امری کاملا غیر واقعی و اشتباه است. وقتی یک سایت ایجاد می شود، تازه کار اصلی مدیر وب سایت شروع می شود و باید سعی کند سایت خود را روی کلید واژه هایی مشخص به صفحه اول برساند.

برای ایجاد یک سایت، مشاهده آموزش سئو و تسلط کافی بر روی آن کفایت می کند اما وقتی صحبت از رسیدن به رتبه های برتر گوگل می شود، باید دانشی غیر از آشنا بودن و تسلط بر وردپرس به میان آید و آن هم دانش سئو است.

چرا آموزش سئو مهم است؟

سئو به چه کاری می آید؟

شاید درک آموزش وردپرس و طراحی سایت برای افراد بسیار آسان تر باشد. چرا که به راحتی می توانند یک سایت را ببینند که ساخته می شود، اما سئو به این صورت نیست و چیزی نیست که فعالیت آن دیده شود اما نهایت کاری که انجام می دهد، بهبود رتبه ها داخل نتایج گوگل است.

شما وقتی دنبال محصولی برای خرید می گردید یا می خواهید برای پرسش خود سوالی داشته باشید، اولین کاری که انجام می دهید این است که گوگل خود را باز کرده و در آن جست و جو می کنید. در این جست و جو سایت‌هایی برای شما نمایش داده می شود. این که کدام سایت برای شما اول نمایش داده شود، کاری است که توسط سئو انجام می شود یا به عبارت دیگر یک سایت برای موتورهای جست و جو بهینه می شود.

هزینه و درآمد سئو چگونه است؟

سئو از آن دست کارهایی است که مشهوریت در ان حرف اول را می زند. یعنی به این صورت که شما وقتی می خواهید پروژه سئو را در دست بگیرید، مهم است که چقدر سابقه و مشهوریت دارید. آن موقع است که تفاوت قیمت مشخص خواهد شد. اما اگر بخواهیم به صورت کلی قیمتی برای سئو ارائه کنیم، به دو نوع فریلنسری و استخدامی می توانیم اشاره کنیم.

اگر شما بخواهید در یک شرکت استخدام شوید، حداقل حقوق دریافتی چیزی حدود 5 میلیون ماهیانه است. این در حالی است که اگر بصورت فریلنسری بخواهید پروژه بگیرید، برای یک پروژه حداقل به صورت ماهیانه حداقل 6 یا 7 میلیون تومان است. این حداقل رقم برای یک پروژه سئو است و تا ماهیانه 15 20 میلیون تومان می تواند افزایش داشته باشد.

تاثیر سئو در کسب و کارهای مختلف

هر روزی که زمان می گذرد، سطح اطلاعات موجود در اینترنت افزایش پیدا می کند و هر کدام از این اطلاعات تعداد مشخصی از کاربران را هدف قرار می دهد. اما اینکه این کاربران چه چیزی را سرچ می کنند و به دنبال چه چیزی هستند، امری است که باید به آن دقت زیادی شود. یک متخصص سئو می تواند عباراتی را پیدا کند که مردم در گوگل به دنبال سرچ آن هستند و از این طریق محصول یا خدمات خود یا کسب و کار را به مردم معرفی کند.

بنابراین اگر بتوانید در حوزه خود و روی کلمات مهم آن در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید، می توانید فروش خوبی را تجربه کنید و اگر سئو کار یک شرکت باشید، می توانید آن شرکت را به رتبه های خوب رسانده و فروش شرکت را از این طریق افزایش دهید.

آیا تمامی کسب و کارها از سئو استفاده می کنند؟

پاسخ این سوال کاملا مشخص است. بله! یکی از سایت های معروفی که با استفاده از قدرت سئو در بین مردم امروز طرفداران زیادی دارد، دیوار است. این سایت وقتی چند سال پیش کار خود را آغاز کرد، در بین مردم ناشناخته بود و با قدرت سئو خود را به مردم شناساند.

به صورت کلی برندهای بزرگ در تمامی حوزه ها روی سئوی خود هزینه و تمرکز زیادی می کنند و همین نشان دهنده این است که سئو یک ابزار پولساز برای تمامی کسب و کارها به شمار می رود. از طرفی وقتی قرار باشد در حوزه های سخت رقابت کنید، کار کمی سخت خواهد شد چرا که برندهای بزرگ میلیون ها تومان بر روی سئوی خود هزینه می کنند و شما برای رسیدن به این سایت ها باید هزینه زیادی داشته باشید.

این در حالی است که مسیر سئو برای کسب و کارهای کوچک و سایت هایی که دارای رقابت کمتری هستند آسان تر است و با هزینه کمتر و سختی کمتری می توانند به رتبه های برتر برسند.

حال که با مفهوم سئو آشنا شدید و دانستید چرا باید سئو را یاد بگیریم، آیا یادگیری سئو را شروع کرده اید؟ در مسیر خود به چه چالش هایی برخورد کرده اید؟ آن را در قسمت کامنت ها برای ما بنویسید تا در مورد آن با یکدیگر صحبت کنیم.

5 (2 نفر)

اگر در مورد این مطلب سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید

برای دریافت مطالب جدید کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

محمد رحیمی

محمد رحیمی هستم. سعی میکنم در آیرنکس مطالب مفید قرار بدهم. سوالات مربوط به این مطلب را در قسمت نظرات همین مطلب اعلام کنید. سعی میکنم در اسرع وقت به نظرات شما پاسخ بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *